VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oderská nemocnice patří mezi zdravé

Odry – Mezi finančně nejzdravější zdravotnická zařízení v České republice patří Městská nemocnice v Odrách. Vyplývá to z výsledků neziskové zdravotnické organizace HealthCare Institut.

28.2.2011
SDÍLEJ:

Městská nemocnice v Odrách je podle hodnocení zdravotncké organizace HealthCare Institut jednou z finančně nejzdravějších v České republice v kapacitě do 350 lůžek.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Uníkátní hodnocení českých nemocnic na základě jejich takzvaného finančního zdraví zrealizovala nezisková zdravotnická organizace HealthCare Institute (HCI) ve spolupráci s odborným partnerem, Czech Credit Bureau podruhé.

Organizátoři hodnotili nemocnice s ÚZIS (Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR – pozn. autora) kódem. Celkově se jednalo o 101 fakultních nemocnic a zařízení a 102 takzvaných krajských a městských nemocnic. „Hodnocení nemocnic bylo prováděno na základě výpočtu sady ukazatelů, které byly definovány speciálně pro příspěvkové organizace, s výjimkou obchodních společností. Vychází se z výpočtů ukazatelů za rok 2008 a 2009, dále závislosti na dotacích, likviditě a podobně,“ uvádějí v tiskové zprávě na svých webových stránkách organizátoři akce.

Zdrojem informací pro hodnocení nemocnic, jež jsou příspěvkovými organizacemi, byla rozvaha, výkaz zisku a ztráty a přílohy příspěvkových organizací, které jsou zveřejněny na informačním portálu Ministerstva financí České republiky. „Pro hodnocení nemocnic – obchodních společností jsme využili údaje v databázi CRIBIS. V této databázi jsou shromážděny všechny účetní závěrky obchodních společností, které tyto společnosti zveřejňují na Sbírce listin,“ doplňují ve zprávě organizátoři a upozorňují, že žebříček nemocnic z hlediska finančního zdraví je sestaven na základě veřejně dostupných informací. „Do hodnocení nejsou zahrnuty další aspekty jako je například stav movitého a nemovitého majetku včetně například přístrojového vybavení. Hodnocení nemocnic z hlediska finančního zdraví dává především odpověď na otázku, jak jsou nemocnice schopné splácet své závazky, případně zda jsou schopné realizovat opravy nemovitého nebo nákupy movitého majetku,“ stojí v závěru zprávy.

V kategorii nemocnic do 350 lůžek se Městská nemocnice v Odrách umístila na pátém místě. Před ní se dostala například jen taková zařízení, jako jsou Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie, Ústav hematologie a krevní transfuze či Masarykův onkologický ústav.

O průzkumu se dozvěděli i na radnici v Odrách. „Hovořili jsme o tom na zasedání městské rady. Jako zřizovatel této nemocnice nás, tato zpráva samozřejmě velmi potěšila. Je to určitě dobře nejen pro nemocnici, ale i pro město,“ sdělil k výsledkům starosta Oder Pavel Matůšů.

Autor: Ivan Pavelek

28.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT