Soutěž se ve městě uskutečnila již podesáté a nebyla jedinou akcí věnovanou Zdeňku Burianovi.

„V loňském roce uplynulo třicet let od úmrtí kopřivnického rodáka Zdeňka Buriana a my jsme si při této příležitosti začali pohrávat s myšlenkou uspořádat na jeho počest nějakou pěknou akci. Propojení s letošním jubilejním ročníkem oblíbené výtvarné soutěže se nám zdálo ideální. Do projektu se nakonec zapojily téměř všechny místní školy a výsledkem je soubor zajímavých akcí pro jejich žáky i pro veřejnost," uvedla kopřivnická manažerka volnočasových aktivit Lenka Heráková. Projekt, který dostal název „Ve stopách malíře Zdeňka Buriana", zaujal mimo jiné i Nadaci OKD, která jej finančně podpořila padesátitisícovou dotací.

V rámci projektu se uskutečnila celá řada akcí, zaměřených především na děti. Malovalo se v plenéru, konala se Dračí pouť.

Akce budou pokračovat

Vyhodnocením výtvarných prací aktivity neskončily. „Zájemci se ještě stále mohou zapojit do dalších aktivit, připravených v interiéru i venkovních prostorách Muzea Fojtství. Například 30. května se chystá akce, během níž si děti budou malovat na tělo, a 1. června si na stejném místě budou moci všichni zájemci vyzkoušet techniku kašírování. Zároveň běží soutěž o nejoriginálnější návrh mince z pokladu pirátů či soutěž ve fotografování," uvedla tisková mluvčí města Kopřivnice Lucie Petříčková.

Chybět nebude ani fotografická soutěž, samozřejmě určená dětem. „Ta bude určena pro děti do osmnácti let, přičemž jejím hlavním cílem je originálním a nápaditým způsobem zachytit místa, která jsou nějakým způsobem spjata se Zdeňkem Burianem," upřesnila Heráková. Na závěr dodala, že ze soutěžních snímků vznikne netradiční výstava. Ta bude pro obyvatele k vidění ve vestibulu městského úřadu.