Dotaci ve výši 1,2 milionů korun od ministerstva životního prostředí nejspíš město nevyužije. „Projekt na rekonstrukci parku vznikl v roce 2014, dnes už je zastaralý. Pokud bychom dotaci přijali, byli bychom svázáni původním projektem, který je vzhledem k suchému a horkému počasí posledních let nevhodný,“ vysvětlil pro Kopřivnické noviny místostarosta Stanislav Šimíček, který je zároveň odpovědný za životní prostředí.

Původní plán přestavby by vyšel na 2,8 milionu korun. Radnice by tak musela zaplatit nejen zbylých 1,6 milionu, ale i další milion za obnovu osvětlení.

„Prvotní plán nám neumožňuje reagovat na měnící se klima. Zvažujeme jinou cestu, která by mohla být ve výsledku ještě levnější,“ dodal místostarosta Šimeček. Definitivní rozhodnutí má padnout v úterý 13. srpna. Pokud návrh uspěje, začne se na něm pracovat příští rok.

Nový návrh zpracoval správce městské zeleně Jan Habr. Spočívá ve vysazení stromů a keřů, které dobře snášejí sucho a teplo. Část trávníků v parku mají nahradit travnaté louky, které lépe drží vodu a zaručují větší rozmanitost druhů. Součástí návrhu je také opravení pítka a vybudování bodového osvětlení chodníků napájené sluneční energií.

Podle místostarosty Šimečka najde návrh v zastupitelstvu dostatečnou podporu. „Vůli investovat do úprav této zeleně zastupitelé už v minulosti vyjádřili. Tento záměr by měl podle mého soudu mít podporu, i když jej budeme budovat za vlastní peníze,“ doplnil místostarosta.