Předkladatelka návrhu Olga Veverková, vedoucí Odboru správy nemovitého majetku Městského úřadu Odry, uvedla, že od majitele nemovitostí město původně dostalo nabídku na nájem nemovitostí na Nádražní ulici. „Později přišla nabídka k odkupu tohoto objektu, ve kterém je v současné době autoopravna,“ podotkla Olga Veverková.

Vedoucí majetkového odboru připomněla, že oderské technické služby v současné době sídlí v Hranické ulici v domku, který je ve špatném technickém stavu.

„Jsou tam jen tři garážová stání a není možný rozvoj technických služeb, tak jsme tuto nabídku uvítali. Jsou tam velké venkovní prostory, zpevněné plochy, kde bychom mohli být v bezprostřední blízkosti sběrného dvora a vzhledem k tomu, že uvažujeme v blízké budoucnosti o rozvoji technických služeb, možnosti rozvoje odpadového hospodářství, tak bychom rádi tento objekt koupili,“ pokračovala Olga Veverková, která zároveň vyzdvihla skutečnost, že současný majitel areálu nepožaduje platbu jednorázově.

Výstava o spolupráci architekta Adolfa Loose a majitele zámku v Kuníně Victora Bauera na kunínském zámku.
V zámku Kunín se prolínají osudy majitele zámku a slavného architekta

Financování by bylo na základě dohody s majitelem rozložené do čtyř splátek do června 2024. První splátky by činila dva miliony korun, tři další by byly po pěti milionech korun.

V areálu by kromě technických služeb sídlila také Oderská městská společnost, která má ve správě například obecní byty, sportoviště, koupaliště a další městské zařízení.

Olga Veverková dodala, že město má zpracovanou projektovou dokumentaci na rekonstrukci zmíněného objektu v Hranické ulici, avšak v loňském roce aktualizovaný rozpočet byl kolem 12,5 milionů korun.

„Objekt je mokrý, vlhký a rozhodně by se do něj celá Oderská městská společnost nevešla. Nový objekt by byl vhodný pro rozvoj celé Oderské městské společnosti.

Ilustrační foto, volby Novojičínsko, rok 2022.
Koalice po volbách, v Kopřivnici a ve Fulneku se už domluvili, jinde jednají

Starosta Oder Libor Helis upozornil, že součástí jmenovaného projektu na rekonstrukci objektu v Hranické ulici není rekonstrukce garáží, což by stálo další peníze. „Je to nesrovnatelné s tím, co můžeme koupit. A ještě s rozložením splátek je to pro město velkorysé,“ řekl starosta.

Zastupitelé posléze koupi nemovitostí, z nichž například zpevněná plocha má rozměr 3100 metrů čtverečních, schválili.