Několik větších investičních akcí mají letos v plánu v Odrách. Na posledním zasedání zastupitelstva hovořil starosta Oder Libor Helis o čtyřech akcích, mezi nimi zmínil také parkoviště u Dělnického domu.

O prašné ploše, na které parkují desítky automobilů obyvatel z okolních ulic i návštěvníků města se jako o oficiálním parkovišti hovoří již nějakou dobu. Nyní, podle oderského starosty v této věci nastal posun.

Vedoucí Odboru rozvoje města Městského úřadu Odry Kamila Ambrožová zastupitelům připomněla, že schválili podání žádosti o dotaci z Místní akční skupiny Regionu Poodří a v současné době se zpracovává prováděcí projektová dokumentace.

„Protože rozpočtové stavební náklady jsou nad šest milionů korun bez DPH, jsme povinni nechat tuto prováděcí projektovou dokumentaci zpracovat. Měla by být hotová do května, v tu chvíli můžeme zahájit soutěž,“ sdělila Kamila Ambrožová.

Upozornila, že město může podat žádost o dotaci do 16. března. Podle ní by mohla být stavba zahájena, okolo 25. června.

„Aby to nemělo vliv na Oderský den,“ poznamenala Kamila Ambrožová s tím, že v polovině srpna by se město mělo dozvědět, zda dotaci dostalo nebo ne. „Buď pojedeme z vlastních zdrojů, nebo ne, což by bylo, samozřejmě lepší. Ale pojedeme v každém případě,“ ubezpečil starosta Oder Libor Helis.

Novou parkovací plochu by měl tvořit povrch ze zatravňovací dlažby se štěrkovou výplní, komunikace, chodníky a místa pro kontejnery pro tříděný odpad mají být ze zámkové dlažby. Celkově má vzniknout 42 parkovacích míst plus další tři místa pro držitele ZTP.