„Potřebovali jsme plochy opět uvolnit. O plánované rajónové očistě ulic informujeme občany vždy několik dní předem. Jenže klasické dopravní změny řidiči nerespektují. Proto jsme sáhli k přísnějším opatřením, kdy ve spolupráci s městskou policií necháme překážející vozidlo odtáhnout pryč,“ uvedl ředitel Technických služeb města Nového Jičína Oskar Šíma s tím, že na parkovišti technických služeb skončila tři zabavená auta. „Dříve jsme se museli na místo vracet opakovaně, abychom jej mohli vyčistit. Odtah vozidel je sice krajní řešení, ale jedině tak se plocha uvolní a lidé se naučí avizované změny respektovat,“ dodal Šíma.

„Majitel odtaženého vozidla se často obrátí na policii. Ta ověří, zda k odtahu došlo, a následně zkontaktuje strážníky. Za poplatek za odtah, který činí 1300 korun, město majiteli automobil vrátí,“ konstatoval velitel Městské policie v Novém Jičíně René Škoda. Majitel odtaženého auta však musí sáhnout ještě hlouběji do peněženky „Za jeden den na parkovišti technických služeb je úhrada 80 korun. Za každý další započatý den se počítá stokoruna,“ doplnil Škoda s tím, že ve výjimečných případech může strážník ještě řidiče pokutovat až do výše dvou tisíc korun. „Apelujeme proto na řidiče, aby respektovali změny dopravního značení. Ušetří si tím spoustu problémů i peníze,“ podotkl velitel strážníků.

Proces odtahu městská policie natáčí na kameru. „To proto, aby si majitel vozidla nemohl stěžovat na to, že mu přibyl na autě nějaký nový škrábanec či jiné poškození,“ vysvětlil Škoda.

K dalšímu čištění ulic dojde ve čtrnáctidenních cyklech. „Desetidenní lhůta ohledně změny dopravního značení by měla občanům stačit. Peníze za odtah vozu nebudeme požadovat v případě majitele vozu, který je v cizině či nemocnici,“ uzavřel Šíma.