Sprosazením dovolání to přitom nebylo tak snadné. Zastupitelka Jana Mocová totiž navrhla, aby město vzalo své podání kNejvyššímu soudu zpět. Důvodem byly náklady, které již město muselo vyplatit. Vzetím zpět by město dostalo zpátky i soudní poplatek nebo alespoň jeho část. „Myslím si, že město už udělalo vtéto věci dost,“ uvedla Mocová a argumentovala tím, že dovolání nezatíží město pouze náklady na soudní výlohy, ale další peníze budou stát také právníci.

Starosta o jejím návrhu nechal hlasovat, avšak pro stažení dovolání bylo jen osm zastupitelů zcelkového počtu jednadvaceti. Proti stažení byli radní Jan Marek, starosta Josef Dubec a místostarosta Jaroslav Štekbauer. Zbytek přítomných zastupitelů se zdržel

Milenu Kováčikovou odvolali zfunkce ředitelky Mateřské školky U Sýpky ve Fulneku tamní radní. Ti také později jmenovali ředitelku novou, aniž by vyčkali na výsledek soudu. Okresní soud vNovém Jičíně rozhodl, že odvolání Kováčikové zfunkce je neplatné a stejné rozhodnutí vydal i odvolací krajský soud.

Fulnecká školka tak měla rázem dvě ředitelky. Město zaplatilo soudní i další náklady včetně doplatku mzdy Kováčikové. Když nenašlo legální způsob, jak se jedné ředitelky zbavit, zrušilo největší školku na Fulnecku jako příspěvkovou organizaci a přiřadilo ji kzákladní škole. Vedení nad školkou tak převzala ředitelka školy a funkce ředitelky školky zanikla.

Zástupci města dávali na téměř každém zasedání zastupitelstva najevo svou nespokojenost svýroky obou soudů a netajilo se dalším krokem. Tím je právě zmíněné dovolání.