Základní škola Dr. Milady Horákové v Kopřivnici ožila o uplynulém víkendu už tradiční akcí. Konal se zde desátý ročník KoprConu, což je setkání všech milovníků Star Wars, Star Treku, fantasy, hororu a dalších podobných žánrů.

Tuto událost si nenechalo ujít na tři stovky návštěvníků, na které čekalo více než sto padesát hodin přednášek, her, soutěží či diskuzí. Fanoušci se také mohli zúčastnit výtvarného happeningu a vytvořit svou KoprNožku, jež se poté vydražila a jejíž výtěžek byl věnován speciální škole Motýlek v Kopřivnici. Tradičně na conu přednášel i záhadolog a spisovatel Arnošt Vašíček. Jeho přednášky jsou mezi conaři velmi oblíbené a i tentokrát byl sál nabitý.

„Letošní ročník je pro nás obzvlášť významný, jelikož slavíme deset let, a věřím, že za tu dobu se nám podařilo vytvořit opravdu silnou fanouškovskou základnu našeho festivalu. Většina účastníků se navzájem zná, a to přispívá k atmosféře, kterou se nebojím označit u českých conů za unikátní," řekl David Macháček, hlavní organizátor akce.

Domáckou atmosféru si pochvalovala také dívka v kostýmu rebelské pilotky. „Jezdím tu moc ráda, tenhle con není tak komerční," prozradila. Za deset let svého trvání se KoprCon zařadil ke conům střední velikosti. A co bylo letošním velkým lákadlem? Organizátoři připravili třeba jakousi vzpomínkovou místnost. „Máme celou speciální Jubilejní linii, která tak trochu vzpomíná na celou dekádu KoprConu. Samozřejmě se v programu věnujeme také nejnovějším událostem ve světě Star Wars, jako je třeba prodej Lucasfilmu a celé značky Star Wars společnosti Disney," přiblížil David Macháček.

Přítomní mohli obdivovat také do detailů propracované kostýmy oblíbených postav nejen z Hvězdných válek. „Kostýmy si sami vyrábíme nebo si je objednáváme z Ameriky," podotkl na závěr jeden z účastníků.

SIMONA MIKŠOVÁ