VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ohlednutí za rokem 2007

Novojičínsko – Skončil rok 2007, který přinesl nepřeberné množství více či méně zajímavých událostí. Některé, které se týkaly zejména obyvatel Novojičínska, vám chceme připomenout vnásledujícím ohlédnutí.

2.1.2008
SDÍLEJ:

Bravantice se staly smutným symbolem zářijových povodní.Foto: DENÍK/Pavel Karban

 

ZÁŘÍ

- Velké oslavy zažila Kopřivnice. Na oslavy 110. výročí vyrobení vozidla Präsident se sjelo kolem 30 tisíc návštěvníků.

- Spor mezi Tatrou Kopřivnice a společnosti Praga řešili arbitři poté, co Tatra vypověděla hostivařské firmě smlouvu na dodávky komponentů pro 556 vozidel, které chtěla armáda.

- Na trať mezi Bílovcem a Studénkou poprvé vyjela žlutozelená souprava motorového vlaku Regionova.

- Zásadní úpravy křižovatky, zníž bylo možné odbočit ze silnice I/48 na Rybí, provedlo Ředitelství silnic a dálnic. Po úpravách již nelze odbočit na Rybí ve směru od Příbora a ve směru od Rybí nelze odbočit na Nový Jičín. Důvodem opatření byl velký počet nehod svážnými následky, které se vtomto úseku staly.

- Po deseti letech se lidé na Novojičínsku opět děsili vody. Dlouhotrvající déšť zvedl hladiny řek a potoků na některých místech až na stav ohrožení. Nejvíce postiženým místem byla obec Bravantice.

- Dvaatřicetiletou doručovatelku novin napadl brutálním způsobem pes, kříženec rasy rhodézského ridgebacka. Žena roznášela ve Straníku, místní části Nového Jičína, noviny, když jí pes napadl i přesto, že se snažila ukrýt za jízdní kolo. Utrpěla tržnou ránu vobličeji, kterou jí operovali vnemocnici.

- Kopřivnickou automobilku Tatra navštívil třiadevadesátiletý Tomáš Baťa.

- Den NATO na letišti Leoše Janáčka vMošnově navštívilo zhruba šedesát tisíc lidí.

- Nelibě nesli opoziční zastupitelé vNovém Jičíně skutečnost, že vedení radnice si prosadilo volbu třetího místostarosty. Až na dvě výjimky členové opozičních stran opustili budovu radnice.

- Obavy zenormního nárůstu dopravy při rekonstrukci silnice I/48 mezi Bělotínem a Rychalticemi vyjádřili vpetici, obyvatelé Libhoště, místní části Nového Jičína. Petici vtomto duchu, adresovanou Ředitelství silnic a dálnic, podepsalo 750 obyvatel.

- Ve Vražném oficiálně otevřeli po rekonstrukci rodný dům Johanna Gregora Mendela, zakladatele genetiky. Do Hynčic, místní části Vražného se sjela řada návštěvníků zrepubliky i ciziny.

 

 

ŘÍJEN

- Žádného trestného činu se nedopustil podle Okresního soudu vNovém Jičíně lékař ze Štramberka. Šlo prý maximálně o přestupek. Podle obžaloby přitom údajně lékař přibližně čtyři roky týral manželku bitím a nadávkami. To u soudu pořela manželka i rosiče lékaře. Jediný, kdo hovořil jinak, byl čtrnáctiletý syn manželů.

- Dva týdny dostala tatra na opravu rozdílů u terénního vozidla por armádu. Výsledný produkt se oproti smlouvě lišil v39 případech.

- Na dům číslo 10 na Masarykově ná,městí vNovém Jičíně se po letech vrátila pamětní deska připomínající návštěvu císaře Josefa II před 220 lety.

- Historickou premiéru oddávajícího starosty si vMošnově odbyl tamní starosta Roman Máca. Mošnov do té doby neměl obřadní síň a lidé se jezdili sezdávat jinam nebo měli církevní obřad vkostele.

- Další investor zahájil oficiálně výrobu vkopřivnické průmyslové zóně. Je jím společnost Röchling Automotive Kopřivnice. Tato celosvětově působící plastikářská firma dala práci 64 lidem a do dvou let počítá sdvojnásobným počtem zaměstnanců.

- Totální zřícení hrozilo části Gregorovy ulice vNovém jičíně. Důvodem byla havárie kanalizace před tamní restaurací Seba

- Devětasedmdesátiletý klient Domova důchodců vPříboře napadl francouzskou holí stejně starého spolubydlícího a způsobil mu deseticentimetrovou tržnou ránu na hlavě. Napadený se léčil déle než týden, útočníka policiepodezřívala zublížení na zdraví.

- Obchod vPrchalově, místní části Příbora definitivně ukončil činnost. Nájemkyně ztržeb nedokázala vyžít. Ze stejného důvodu zrušila pár měsíců předtím Jednota. Město se snažilo službu pro občany udržet, proto tehdy objekt od Jednoty odkoupilo a pronajalo.

- Sto let od výstavby Dělnického domu si připomněli dvodenními oslavami vOdrách. Při té příležitosti oficiálně uvedli do provozu nadstavbu shotelovou částí.

- Zcela porvé poklesla nezaměstnanost na Novojičínsku pod šest procent. Práci hledalo 5140 lidí, což znamenalo 5,92 procenta práceschopných obyvatel.

 

 

LISTOPAD

- I přes protesty některých zastupitelů se vedení Fulneku rozhodlo podat dovolání kNjevyššímu soudu ve věci výroků soudů vpřípadě odvolané ředitelky mateřské školy Mileny Kováčikové. Okresní i odvolací soud její odvolání zfunkce označily za neplatné a město tudíž muselo hradit veškeré náklady na ušlou mzdu i soudní výdaje.

- Nový podzemní koridor mez pavilonem interních oborů a hlůavní budovou otevřeli vNemocnici spoliklinikou vNovém Jiíčně. Personál tak nemusí převážet pacienty pod širou oblohou.

- Školu, jejíž rekonstrukce přišla na 44 milionů korun, otevřeli vNovém Jičíně. Vzařízení, které si vyžádlao jednu znejvětších investic kraje je základaní škola speciální a mateřská škola speciální. Mají 40 pracovníků a navštěvuje je 60 dětí.

- Kapesním nožem bodl dvakrát zezadu třináctiletý hoch o rok staršího chlapce. Jedna rána mířila do levé poloviny hrudníku nad osmé žebro, druhá do obalsti ledvin. Kútoku došlo po předchozí hádce mezi aktéry na chodníku před Základní školou na Dukelské ulici vPříboře. Napadený hoch utrpěl naštěstí jen povrchová zranění.

-Svatý Martin na bílém koni i tentokrát zavítal na náměstí do Frenštátu pod Radhoštěm. Vrámci tradice púřevzal od starosty Frenštátu Stanislava Hrabovského klíč, kterým odemknul Martinský trh.

- Zareálu kopřivnické automobilky Tatra se ztratilo 236 knih pojednávajících o automobilech. Ztrátu ztěží sehnatelných titulů automobilka vyčíslila na téměř 147 tisíc korun.

- Zastupitelé Nového Jičína schválili vyhlášku, která až na výjimky zakazuje požívání alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Zákaz má platit od ledna.

Dvě ocenění vsoutěži Investor roku putovaly na Novojičínsko. Získaly je firmy Visteon-Autopal Nový jičín a Bang & Olufsen zKopřivnice.

- Prvních jedenáct produktů obdrželo na Zámku Brtošovice certifikát značky Moravské Kravařsko regioonální produkt.

- Krize pobočky České pošty vyvrcholila tím, že ve vchodu jednoho zdomů se našla pošťácká brašna plná zásilek. Již dříve několik zaměstnankjyň podalo výpověď kvůli zhoršeným pracovním pomínkám po příchodu nové manažérky, poté se pobočka nedohodla sradnicí na zkrácení pracovní doby.

- Podruhé zprostil soudce Okresního soudu vNovém Jičíně Radim Švec policejního komisaře Jaroslav Šedu obvinění ze zneužití prvaomoci veřejného činitele, kterého se měl dopustit při výslechu zadrženého. Soudce uvedl, že Šedovo jednání by mohlo být maximálně kázeňským přestukem.

 

 

PROSINEC

- Půjčku pro Městské kulturní středisko schválili až napodruhé zastupitelé Fulneku. Pokud by peníze neuvolnili, hrozilo, že organizace nebude mít na mzdy ani na pokrytí závazků svým dodavatelům.

- Většina učitelů škol na Novojičínsku si udělala rukojmí zejména zrodičů menších školáků a přidala se ke stávce. Důvodem byl nesouhlas se záměrem vlády snižovat výdaje na školství.

- Okolo areálu bazénu vNovém jičíně začala vznikat třímetrová skleněná stěna, ktreá by měla areál alespoň částečně uchránit od hluku a prachu z vedlejší silnice.

- Více než čytřicetimilionovou dotaci odmítli zastupitelé Studénky. Ta měla sloužit kvýstavbě 72 nových bytů, jenže nejnižší nabídka dodavatelské firmy byla na více než 155 milionů korun, což by město nezvládlo ufinancovat.

- Jako červená nit se uplynulým rokem táhla vBílovci obava o osud tamní nemocnice. Kraj se rozhodl učinit zní akciovou společnost smožností pozdějšího převodu na jiný subjekt. Město se netajilo tím, že by vtakovém případě mělo o nemocnici zájem, ale jen za určitých podmínek.

- Čtyři vzrostlé smrky, staré asi čtyřicet let, které stály uprostřed sjezdovky na Svinci vNovém jičíně někdo nařezal tak, že stromy musely dolů. Policie viníka nezjistila, sjezdovka je teď ale bezpečnější.

- Okresní policejní ředitel Karel Třetina oficiálně přiznal, že od ledna bude pracovat na Krajské správě policie v Ostravě. Bude zastávat funkci náměstka pro neuniformovanou policii. Jeho náhradník vNovém jičíně vzejde zvýběrového řízení.

- Boleslav Polívka prohrál soudní spor sTomášem Harabišem o užívání pochranné známky Valašské království. Polívkovi právníci se ale nechsli slyšet, že se pravděpodobně jejich klient odvolá kVrchnímu soudu.

- Zastupitelé Fulneku se usnesli, že vedení města opět po několikaroční přestávce začne zveřejňovat na webu města usnesení rad a zastupitelstva. Fulnek byl zřejmě jediným městem na severní Moravě, který takto nečinil.

- Sto let oslavila nejstarší občanka Nového Jičína Štěpánka Nossková.

Ohlednutí za rokem 2007:

červenec, srpne

květen, červen

duben

březen

leden, únor

2.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 13 500 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidiči - skladníci. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 16400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 19.7.2018 Požadavky: uživatelská znalost práce na PC (MS Office); ŘP sk. B., samostatné myšlení, spolehlivost, zodpovědnost, časová flexibilita., Pracovní náplň: vychystávání zboží dle rozpisu, přejímka zboží, komunikace s prodejnami na denní bázi, manipulace s paletovým vozíkem, rozvoz zboží na jednotlivé prodejny., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, Kontakt: telefonicky ve dnech Po - Pá v době od 9:00 do 12:00 hodin, písemně na e-mail: pracemaxi@seznam.cz. Pracoviště: Tomáš pokorný - sklad nový jičín, Císařská, č.p. 151, 741 01 Nový Jičín 1. Informace: Martina Staryszaková, +420 731 501 256.

Služby - Služby Poštovní doručovatel 16 200 Kč

Doručovatelé listovních poštovních zásilek Doručovatelé listovní pěší - Nový Jičín. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16200 kč, mzda max. 18500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: z: 20.7.2018, Jak bude vypadat váš pracovní den:, *Připravíte si obálky a balíčky tak, aby se Vám dobře roznášely., *Nezapomenete přibalit letáky a složenky., *Dojdete si k zákazníkům pro úsměv za včasné dodání., *Můžete klientům poradit, jak získat lepší služby nebo informovat o nabídkách, které jim usnadní život., *Doručovat budete pěšky., Hodíte se k nám, protože:, *jste aktivní a baví Vás procházky na čerstvém vzduchu., *si dokážete svou práci zorganizovat., *rád/a se setkáváte s lidmi a nerozhází Vás, pokud soused vstane levou nohou., *si přejete doručit vše, co jste si zabalil/a., *nevadí Vám zazvonit ještě jednou, když Vás klient neslyšel., *pohled na počítač Vás nevyděsí. , *ve skříni máte schovaný minimálně výuční list., Proč pracovat právě u nás?, *Výplata chodí na den přesně, zdravotní a sociální pojištění platíme za Vás řádně. , *Jsme sehraný tým - vše potřebné Vás naučíme., *Díky základní 37,5hodinové pracovní době, ranním směnám a volným víkendům Vám zbyde čas i pro Vás., *Volno si užijete i o 5týdenní dovolené., *Máme pro Vás i další benefity (stravenky v hodnotě 70 Kč/směna, příspěvek zaměstnance na stravenku jen 16 Kč, ubytování ve firemních rekreačních zařízeních, příspěvky na dovolenou a dětské tábory, volno pro rodiče, aj.)., *Už po roce práce u nás dostanete smlouvu na dobu neurčitou., *Většinu práce můžete strávit na čerstvém vzduchu., *Pravidelným pohybem se udržíte v kondici., Kontakt na tel. čísle: 731 132 420 nebo 954 396 214, V inzerátech jsou používány názvy pozic zpravidla v mužském rodě, a to z důvodu lepší plynulosti textu, v žádném případě tím Česká pošta, s.p. nevyjadřuje genderově podmíněný nebo diskriminační přístup k pohlaví nebo jednotlivým kategoriím povolání., Zam. výhody: , 5 týdnů dovolené, stravenky v hodnotě 70 Kč, příspěvek na dovolenou nebo dětský tábor, rekreace ve vlastních zařízeních.. Pracoviště: Česká pošta, s.p. pracoviště šenov u nj, Dukelská, č.p. 676, 742 42 Šenov u Nového Jičína. Informace: Silvie Lukášová, +420 731 132 420.

Lidské zdroje - Lidské zdroje HR manager 28 000 Kč

Specialisté v oblasti personálního řízení Personalisti - vedoucí útvaru. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 33000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 19.7.2018 Náplň práce: vedení a řízení personálního útvaru podniku, sumarizace mezd, odvodů z mezd a srážek, zpracování prvotních podkladů pro mzdy zaměstnanců řízeného úseku, zajištění vzdělávání, školení a semináře zaměstnanců, zpracování podkladů pro soudní jednání, policii ČR, Exekutorské úřady, spolupráce se smluvními lékaři, dohledy na pracovištích, statistická hlášení, daň z příjmu FO, garant GDPR, Požadujeme: ukončené středoškolské vzdělání ekonomického směru či sociálně právní, znalosti a zkušenosti v personální oblasti firmy - praxe min. 5 let, znalost zákoníku práce, orientace ve zdravotním a sociálním pojištění, daní z příjmu FO, , Výběrové řízení, uzávěrka přihlášek 10.8.2018 - písemná přihláška, profesní životopis, souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely výběrového řízení, Kontakt: p. Sopuchová, telefonicky v pracovní dny v době od 6:30 do 15:00 hodin na č.: 556 778 254, písemně na email: psrszp@seznam.cz. Pracoviště: Veterinární a farmaceutická univerzita brno - pracoviště šenov u nj, E. Krásnohorské, č.p. 178, 742 42 Šenov u Nového Jičína. Informace: Sopuchová Milada, +420 556 778 254.

Výroba - Výroba Správci objektů 12 530 Kč

Správci objektů pracovník stálé služby v azylové ubytovně. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12530 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Bližší informace na www.mufrenstat.cz. Pracoviště: Azylová ubytovna, Na Nivách, č.p. 1929, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm. Informace: Dana Svobodová, +420 556 833 118.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Spálovské hody přijela výprava ze Spálova u Semil.
23

Na Spálovské hody přijeli Spálovští

Dvě noční nehody na Novojičínsku bez vážného zranění.
12

Hasiče zaměstnaly dvě noční nehody

Lávky pro pěší město nechalo opravit

Oprava čtyř lávek přes řeku Lomná byla nedávno dokončená ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Nepoučitelný pražský taxikář a suverénní sedmiletá heligonkářka: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 20. července 2018.

Která houba vás otrávila? Přístroj to určí jednoznačně

Deštivé počasí z posledních dnů dává novou naději houbařům. Sběr hub však nemusí přinášet jen radost. Řada lidí přes varování odborníků stále totiž sbírá i houby, které dobře neznají.

Závišický oddíl přichystal kvalitní turnaj

Podařilo se jim připravit parádní turnaj pro nejmladší judisty! Členové oddílu Judo Závišice totiž před nedávnem uspořádali již 7. ročník turnaje benjamínků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT