VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ohlednutí za rokem 2007

Novojičínsko – Skončil rok 2007, který přinesl nepřeberné množství více či méně zajímavých událostí. Některé, které se týkaly zejména obyvatel Novojičínska, vám chceme připomenout vnásledujícím ohlédnutí.

2.1.2008
SDÍLEJ:

Bravantice se staly smutným symbolem zářijových povodní.Foto: DENÍK/Pavel Karban

 

ZÁŘÍ

- Velké oslavy zažila Kopřivnice. Na oslavy 110. výročí vyrobení vozidla Präsident se sjelo kolem 30 tisíc návštěvníků.

- Spor mezi Tatrou Kopřivnice a společnosti Praga řešili arbitři poté, co Tatra vypověděla hostivařské firmě smlouvu na dodávky komponentů pro 556 vozidel, které chtěla armáda.

- Na trať mezi Bílovcem a Studénkou poprvé vyjela žlutozelená souprava motorového vlaku Regionova.

- Zásadní úpravy křižovatky, zníž bylo možné odbočit ze silnice I/48 na Rybí, provedlo Ředitelství silnic a dálnic. Po úpravách již nelze odbočit na Rybí ve směru od Příbora a ve směru od Rybí nelze odbočit na Nový Jičín. Důvodem opatření byl velký počet nehod svážnými následky, které se vtomto úseku staly.

- Po deseti letech se lidé na Novojičínsku opět děsili vody. Dlouhotrvající déšť zvedl hladiny řek a potoků na některých místech až na stav ohrožení. Nejvíce postiženým místem byla obec Bravantice.

- Dvaatřicetiletou doručovatelku novin napadl brutálním způsobem pes, kříženec rasy rhodézského ridgebacka. Žena roznášela ve Straníku, místní části Nového Jičína, noviny, když jí pes napadl i přesto, že se snažila ukrýt za jízdní kolo. Utrpěla tržnou ránu vobličeji, kterou jí operovali vnemocnici.

- Kopřivnickou automobilku Tatra navštívil třiadevadesátiletý Tomáš Baťa.

- Den NATO na letišti Leoše Janáčka vMošnově navštívilo zhruba šedesát tisíc lidí.

- Nelibě nesli opoziční zastupitelé vNovém Jičíně skutečnost, že vedení radnice si prosadilo volbu třetího místostarosty. Až na dvě výjimky členové opozičních stran opustili budovu radnice.

- Obavy zenormního nárůstu dopravy při rekonstrukci silnice I/48 mezi Bělotínem a Rychalticemi vyjádřili vpetici, obyvatelé Libhoště, místní části Nového Jičína. Petici vtomto duchu, adresovanou Ředitelství silnic a dálnic, podepsalo 750 obyvatel.

- Ve Vražném oficiálně otevřeli po rekonstrukci rodný dům Johanna Gregora Mendela, zakladatele genetiky. Do Hynčic, místní části Vražného se sjela řada návštěvníků zrepubliky i ciziny.

 

 

ŘÍJEN

- Žádného trestného činu se nedopustil podle Okresního soudu vNovém Jičíně lékař ze Štramberka. Šlo prý maximálně o přestupek. Podle obžaloby přitom údajně lékař přibližně čtyři roky týral manželku bitím a nadávkami. To u soudu pořela manželka i rosiče lékaře. Jediný, kdo hovořil jinak, byl čtrnáctiletý syn manželů.

- Dva týdny dostala tatra na opravu rozdílů u terénního vozidla por armádu. Výsledný produkt se oproti smlouvě lišil v39 případech.

- Na dům číslo 10 na Masarykově ná,městí vNovém Jičíně se po letech vrátila pamětní deska připomínající návštěvu císaře Josefa II před 220 lety.

- Historickou premiéru oddávajícího starosty si vMošnově odbyl tamní starosta Roman Máca. Mošnov do té doby neměl obřadní síň a lidé se jezdili sezdávat jinam nebo měli církevní obřad vkostele.

- Další investor zahájil oficiálně výrobu vkopřivnické průmyslové zóně. Je jím společnost Röchling Automotive Kopřivnice. Tato celosvětově působící plastikářská firma dala práci 64 lidem a do dvou let počítá sdvojnásobným počtem zaměstnanců.

- Totální zřícení hrozilo části Gregorovy ulice vNovém jičíně. Důvodem byla havárie kanalizace před tamní restaurací Seba

- Devětasedmdesátiletý klient Domova důchodců vPříboře napadl francouzskou holí stejně starého spolubydlícího a způsobil mu deseticentimetrovou tržnou ránu na hlavě. Napadený se léčil déle než týden, útočníka policiepodezřívala zublížení na zdraví.

- Obchod vPrchalově, místní části Příbora definitivně ukončil činnost. Nájemkyně ztržeb nedokázala vyžít. Ze stejného důvodu zrušila pár měsíců předtím Jednota. Město se snažilo službu pro občany udržet, proto tehdy objekt od Jednoty odkoupilo a pronajalo.

- Sto let od výstavby Dělnického domu si připomněli dvodenními oslavami vOdrách. Při té příležitosti oficiálně uvedli do provozu nadstavbu shotelovou částí.

- Zcela porvé poklesla nezaměstnanost na Novojičínsku pod šest procent. Práci hledalo 5140 lidí, což znamenalo 5,92 procenta práceschopných obyvatel.

 

 

LISTOPAD

- I přes protesty některých zastupitelů se vedení Fulneku rozhodlo podat dovolání kNjevyššímu soudu ve věci výroků soudů vpřípadě odvolané ředitelky mateřské školy Mileny Kováčikové. Okresní i odvolací soud její odvolání zfunkce označily za neplatné a město tudíž muselo hradit veškeré náklady na ušlou mzdu i soudní výdaje.

- Nový podzemní koridor mez pavilonem interních oborů a hlůavní budovou otevřeli vNemocnici spoliklinikou vNovém Jiíčně. Personál tak nemusí převážet pacienty pod širou oblohou.

- Školu, jejíž rekonstrukce přišla na 44 milionů korun, otevřeli vNovém Jičíně. Vzařízení, které si vyžádlao jednu znejvětších investic kraje je základaní škola speciální a mateřská škola speciální. Mají 40 pracovníků a navštěvuje je 60 dětí.

- Kapesním nožem bodl dvakrát zezadu třináctiletý hoch o rok staršího chlapce. Jedna rána mířila do levé poloviny hrudníku nad osmé žebro, druhá do obalsti ledvin. Kútoku došlo po předchozí hádce mezi aktéry na chodníku před Základní školou na Dukelské ulici vPříboře. Napadený hoch utrpěl naštěstí jen povrchová zranění.

-Svatý Martin na bílém koni i tentokrát zavítal na náměstí do Frenštátu pod Radhoštěm. Vrámci tradice púřevzal od starosty Frenštátu Stanislava Hrabovského klíč, kterým odemknul Martinský trh.

- Zareálu kopřivnické automobilky Tatra se ztratilo 236 knih pojednávajících o automobilech. Ztrátu ztěží sehnatelných titulů automobilka vyčíslila na téměř 147 tisíc korun.

- Zastupitelé Nového Jičína schválili vyhlášku, která až na výjimky zakazuje požívání alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Zákaz má platit od ledna.

Dvě ocenění vsoutěži Investor roku putovaly na Novojičínsko. Získaly je firmy Visteon-Autopal Nový jičín a Bang & Olufsen zKopřivnice.

- Prvních jedenáct produktů obdrželo na Zámku Brtošovice certifikát značky Moravské Kravařsko regioonální produkt.

- Krize pobočky České pošty vyvrcholila tím, že ve vchodu jednoho zdomů se našla pošťácká brašna plná zásilek. Již dříve několik zaměstnankjyň podalo výpověď kvůli zhoršeným pracovním pomínkám po příchodu nové manažérky, poté se pobočka nedohodla sradnicí na zkrácení pracovní doby.

- Podruhé zprostil soudce Okresního soudu vNovém Jičíně Radim Švec policejního komisaře Jaroslav Šedu obvinění ze zneužití prvaomoci veřejného činitele, kterého se měl dopustit při výslechu zadrženého. Soudce uvedl, že Šedovo jednání by mohlo být maximálně kázeňským přestukem.

 

 

PROSINEC

- Půjčku pro Městské kulturní středisko schválili až napodruhé zastupitelé Fulneku. Pokud by peníze neuvolnili, hrozilo, že organizace nebude mít na mzdy ani na pokrytí závazků svým dodavatelům.

- Většina učitelů škol na Novojičínsku si udělala rukojmí zejména zrodičů menších školáků a přidala se ke stávce. Důvodem byl nesouhlas se záměrem vlády snižovat výdaje na školství.

- Okolo areálu bazénu vNovém jičíně začala vznikat třímetrová skleněná stěna, ktreá by měla areál alespoň částečně uchránit od hluku a prachu z vedlejší silnice.

- Více než čytřicetimilionovou dotaci odmítli zastupitelé Studénky. Ta měla sloužit kvýstavbě 72 nových bytů, jenže nejnižší nabídka dodavatelské firmy byla na více než 155 milionů korun, což by město nezvládlo ufinancovat.

- Jako červená nit se uplynulým rokem táhla vBílovci obava o osud tamní nemocnice. Kraj se rozhodl učinit zní akciovou společnost smožností pozdějšího převodu na jiný subjekt. Město se netajilo tím, že by vtakovém případě mělo o nemocnici zájem, ale jen za určitých podmínek.

- Čtyři vzrostlé smrky, staré asi čtyřicet let, které stály uprostřed sjezdovky na Svinci vNovém jičíně někdo nařezal tak, že stromy musely dolů. Policie viníka nezjistila, sjezdovka je teď ale bezpečnější.

- Okresní policejní ředitel Karel Třetina oficiálně přiznal, že od ledna bude pracovat na Krajské správě policie v Ostravě. Bude zastávat funkci náměstka pro neuniformovanou policii. Jeho náhradník vNovém jičíně vzejde zvýběrového řízení.

- Boleslav Polívka prohrál soudní spor sTomášem Harabišem o užívání pochranné známky Valašské království. Polívkovi právníci se ale nechsli slyšet, že se pravděpodobně jejich klient odvolá kVrchnímu soudu.

- Zastupitelé Fulneku se usnesli, že vedení města opět po několikaroční přestávce začne zveřejňovat na webu města usnesení rad a zastupitelstva. Fulnek byl zřejmě jediným městem na severní Moravě, který takto nečinil.

- Sto let oslavila nejstarší občanka Nového Jičína Štěpánka Nossková.

Ohlednutí za rokem 2007:

červenec, srpne

květen, červen

duben

březen

leden, únor

2.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 14 000 Kč

Pomocní pracovníci v rostlinné výrobě Sběrač/ka žampionů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 12. Poznámka: Z:13.3.2018. A:19.4.2018. Místo výkonu práce Lhotka., Místo vhodné i pro zaměstnaneckou kartu. , , Osobní kontakt v pracovní dny na výše uvedené adrese od 8:00 do 14:30 hodin., Jedná se o sběr žampionů ve sběrných kójích. Jde o práci ve výškách. Nepravidelná pracovní doba dle harmonogramu výroby včetně sobot, nedělí a svátků. Práce je vhodná pro manuálně zručné pracovníky a je placena v úkolové mzdě. Zaměstnanecké výhody: Stravování. Telefonický kontakt v pracovní dny od 8:00 do 14:30 hodin.. Pracoviště: Funghi cz, a.s., 743 01 Bílovec 1. Informace: Vladimíra Jedličková, +420 733 529 688.

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 20 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Vedoucí prodejny. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:3.4.2018.A:17.4.2018. Místo výkonu práce Heřmánky. Vhodné i pro absolventy. Vyučen v oboru prodavač-ka s maturitou a s praxí v obchodě - výhodou. Komunikativnost, pečlivost a odpovědnost, znalost práce na PC. Zaměstnanecké výhody: Stravenky, penzijní připojištění, odměny při pracovních a životních výročích, systém firemního vzdělávání. Vyplňte prosím dotazník a vložte na stránkách www.jednota-hodonin.eu v sekci Kariéra - Dotazník pro uchazeče. Telefonický kontakt od 7:00 do 15:30 hodin.. Pracoviště: Jednota, spotřební družstvo v hodoníně - pracoviště heřmánky, 742 35 Odry. Informace: František Brhel, +420 518 389 236.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 20 800 Kč

Zámečníci strojů Strojní zámečníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20800 kč, mzda max. 21600 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: z: 8.8.2017 a: 17.4.2018 PRACOVIŠTĚ - ŠENOV U NOVÉHO JIČÍNA, Strojní zámečníci, Popis pracovní nabídky:, - výroba kovových výrobků pro vojenský průmysl, Požadujeme:, - manuální zručnost, - praxe na této pozici, - dobrý fyzický a zdravotní stav, - spolehlivost a zodpovědný přístup k práci, Nabízíme:, - zázemí ve stabilní a perspektivní společnosti, - práci ve vstřícném a přátelském kolektivu spolupracovníků, Jiná sdělení:, V případě zájmu zašlete svůj životopis na e-mail: david.subert@sdpeople.cz nebo mne kontaktujte na tel.:, 725 813 533, nástup možný ihned.. Pracoviště: Sdpeople s.r.o. pracoviště šenov u nj, Dukelská, č.p. 102, 742 42 Šenov u Nového Jičína. Informace: Kontakt:, +420 725 813 533.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 12 200 Kč

Číšníci a servírky Servírka/číšník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:9.6.2017.A:19.4.2018.Místo výkonu práce Bravantice. Místo je vhodné i pro OZP. Od pondělí do pátku od 14:00 do 22:00 hodin.Víkend volný.Pracovní poměr možno změnit - prodloužit.Zaměstnanecké výhody: Bonusy a příplatky za zručnost. Osobní kontakt po telefonické domluvě.. Pracoviště: Ivo tajduš - hosůdka u ivoše, 742 81 Bravantice. Informace: Ivo Tajduš, +420 604 705 597.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

3.zápas: KH KOPŘIVNICE – HK FCC MĚSTO LOVOSICE 36:27 (19:11).

Z Lovců se stala kořist! Kopřivnice si vynutila nedělní pokračování

Ilustrační foto

Rozhledna Bílá hora otevírá po zimě své brány

Bílovec: opraví další část zámku i kašnu

Velké investiční akce zhruba za 120 milionů korun chystá v letošním roce město Bílovec.

Do Beskyd se po letech vrátila vlčí smečka. Žije zde i desítka rysů a medvěd

Po téměř dvou desetiletích se na česko-slovenském pomezí opět pohybuje vlčí smečka. Potvrdilo to sledování velkých šelem, kterému se s pomocí dobrovolníků v takzvaných vlčích hlídkách věnuje Hnutí Duha ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a Správou Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Beskydy.

Dospělý čáp odmítl pustit mladé na komín. Trucovali na druhém až do něho spadli

Nekonečné širé nebe vyměnili nedobrovolně za stísněné prostory komínu. Řeč je o dvou mladých čápech, z kterých se stali ve čtvrtek odpoledne na čas kominíci.

POMOZTE: Ostravská policie hledá vězně na útěku

Policie hledá dvaapadesátiletého Pavla Chabičovského z Ostravy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT