Hromadná nehoda čtyř aut včetně cisterny zablokovala hlavní tah silnice I/48 za Starým Jičínem ve směru na Hranice před sjezdem na Palačov.

Na místo zamířily všechny složky Integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku letecké záchranné služby. Dva lidé skončili s vážným zraněním v nemocnici. Na vině byla zřejmě vysoká rychlost v kombinaci s aquaplaningem po přívalovém dešti. Tři lidé utrpěli těžká nebo závažná poranění. Takto lze ve stručnosti popsat dopravní nehodu, která se stala 16. března loňského roku.

Kopřivnické dny techniky 4. června 2022.
OBRAZEM: Dny techniky v Kopřivnici přilákaly přes dvacet tisíc návštěvníků

Místo u Palačova patří vůbec k nejnebezpečnějším úsekům na Novojičínsku, vyplývá to mimo jiné z údajů České asociace pojišťoven (ČAP), které má Deník k dispozici. Tyto údaje obsahují informace o haváriích za loňský rok.Čtyřproudová silnice I/48 v místě u Palačova, části Starého Jičína svádí k rychlosti, a právě nedaleko nájezdu dochází ke kolizím. Jedna z posledních se tam stala letos 26. dubna, kdy před odbočkou na nájezd k Palačovu ve směru od Hranic k Novému Jičínu havarovala dvě osobní vozidla. Tato nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Za loňský rok zaznamenala ČAP na silnici I/48 u Palačova deset dopravních nehod, při nichž přišlo k újmě na zdraví v různém rozsahu pět osob. Nejčastější příčinou nehod byla nepřiměřená rychlost. Silnice I/48 má ještě další dvě místa, kde se stávají nehody poměrně často. Prvním z nich je úsek mezi Loučkou u Nového Jičína a Starým Jičínem, kde se loni stalo 7 dopravních nehod se třemi zraněními, přičemž nejčastější příčinou bylo nezvládnutí řízení. Dalším úsekem je místo u odbočky na obec Rybí, kde bylo nejčastější příčinou nedání přednosti. V místě se stalo devět nehod, tři lidé při nich utrpěli újmu na zdraví.

Cyklisté skončili v nemocnici.
Nedělní nehody cyklistů na Frýdecko-Místecku a Bruntálsku

Podobně „nehodovou“ silnicí je silnice I/58. Letos na ní v obci Trojanovice dokonce zasahoval vrtulník, když se při dopravní nehodě 22. ledna zranili dva lidé. Častým místem nehod na této silnici je úsek mezi Lichnovem a Frenštátem pod Radhoštěm, kde loni bylo osm nehod s jedním zraněním, o jednu nehodu více zaznamenala ČAP u Vlčovic, kde byl devět nehod s jedním zraněním a deset nehod bylo mezi Příborem a Kopřivnicí, kde záchranáři vyjížděli ke třem zraněným osobám.

Nejvíce nehodovým na Novojičínsku byl v loňském roce úsek této silnice I/58 u Petřvaldu. Ze statistik pojišťoven vyplývá, že se tam stalo 18 nehod, při nichž se zranil jeden člověk. Zajímavé je, že ve všech čtyřech uvedených úsecích bylo nejvíce nehod nezaviněných ze strany řidiče.