Originalita a aktuálnost. Krátká, ovšem výstižná charakteristika internetových stránek Olbramic, které přivedly představitele obce v pondělí 6. dubna až do východočeského Hradce Králové. Ti zde převzali celorepublikové ocenění Zlatý erb 2009, za třetí místo v kategorii Nejlepší webová stránka obce. Starosta Olbramic na Novojičínsku Ladislav Bárta neskrýval nadšení: „Jsme rádi a považujeme to za velký úspěch. Přihlásili jsme se do soutěže poprvé. Hned jsme se dostali do finále a umístili jsme se na třetím místě,“ pochvaloval si. Zároveň jedním dechem dodal, že strůjcem celého úspěchu je Regína Vřeská, správce olbramického webu.

Podle jejích slov, zaujali porotu především originalitou internetových stránek a aktuálností, kterou považuje v dnešní době za nejdůležitější. Stránky si dělají na obci sami, a jsou rádi, že se jim podařilo vtisknout „osobitou“ elektronickou tvář Olbramic. Samotnou soutěž si nemůže Vřeská vynachválit. „Soutěž mě, jako správce webu, hodně inspirovala. Věnovala jsem tomu spoustu času, abychom byli alespoň trochu úspěšní,“ uvedla hlavní strůjkyně úspěchu. Zároveň přiznala, že myšlenkami je už u dalšího ročníku soutěže Zlatý erb 2010, kde by nerada chyběla. „Rozhodně se budeme chtít zúčastnit i příští rok. Už máme s designérem vymyšlenou spoustu nových nápadů, jak stránky oživit, co přidat. Díky soutěži jsme přišli na spoustu nápadů, které nám chybí, hlavně pro prezentaci obce,“ nastínila Vřeská.

Štěstí v letošním, již jedenáctém, ročníku Zlatý erb 2009, v soutěži o nejlepší webové stránky a elektronické médium, nezkoušely pouze Olbramice. Přihlásily se také Studénka a Kopřivnice, ovšem tato města se do úzkého výběru neprobojovala. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb, poskytovaných občanům.