„Tři nejlepší z každé disciplíny postoupí na olympiádu malotřídních škol, která se uskuteční příští pátek v Bravanticích,“ prozradila ředitelka olbramické školy Sylva Hrušková.

Malík dorazil za dětmi do školy

Olbramice - Proč hrajete hokej? Jak dlouho trvá cesta do Ameriky? I na takové otázky včera dopoledne odpovídal dětem z olbramické malotřídky hokejista New Yorku Rangers Marek Malík (32 let). Ve škole nebyl náhodou. Od září ji totiž navštěvuje Malíkův starší syn Zack, který se navíc včera účastnil školního atletického pětiboje. „Jde mu to, jsem spokojený,“ řekl na adresu potomka hokejový obránce, který v Olbramicích také bydlí. „Jsme tady strašně spokojeni. Kluci tady mají kamarády.“

Právě ve vesnici nedaleko Ostravy také Malík odpočívá po náročné zámořské sezoně. „Trénuju ve fitcentru v Ostravě, mám tam perfektní podmínky. A až půjdu na led, tak asi ve Vítkovicích nebo Porubě,“ naznačil. Zda na podzim bude opět oblékat dres newyorských jezdců ale sám zatím neví. „Momentálně čekám jak je Rangers vyjádří. Míč je na jejich straně,“ poukázal s tím, že do 1. července ani nemůže jednat s jinými zájemci. „Pokud to nevyjde u Rangers, tak bych rád určitě zůstal v zámoří. Do Evropy se ještě nechystám,“ ujistil Malík, jenž v sezoně nastoupil k 42 zápasům v nichž vstřelil dvě branky a připsal si osm asistencí.