Již tradičně bude Den města ve znamení her. Dobrovolníci, kteří se přihlásí do soutěže, budou zápolit o titul Nejlepšího Puštějovjáka/ Puštějovjačku v netradiční olympiádě s podtitulem Letem světem. Soutěžní disciplíny prověří schopnost účastníků zdolat překážky v různých částech naší planety. Odvážlivci, kteří přežijí úvodní disciplínu na domácí půdě, si například zalyžují v Alpách, prozkoumají mořský svět, navštíví Eskymáky a vyzkouší i pravé Japonské suši. Závěrečná soutěž patří opět domovině a Koštěbalu. Podstata hry leží v hokeji. Účastníci však nedostanou do ruky hokejky, jak je ostatně při tomto sportu dobrým zvykem, ale košťata. Ani puk byste v této podivuhodné hře nenašli. Jeho místo zastoupil obyčejný míček.

Štastný výherce, tedy Nejlepší Puštějovák/Puštějovačka, má nárok na víkendový pobyt v horském hotelu, stane se dočasným vlastníkem putovní sochy Puštějovjáka a obdrží certifikát, opravňující držitele ke vstupu na kulturní akce pořádané obecním úřadem a místními spolky po celý rok zdarma. Pro nesportovně založené jedince a malé děti je připraven samozřejmě doprovodný program v podobě tanečního souboru Didedance, trampolíny a malých motorek minicrossek. Slavnostní odpoledne bude patřit tanečnímu karnevalu s hudbou Jiřího Schelingera a jeho Revival Bandu.

Ačkoli byla loni návštěvnost Dne obce velmi nízká, pořadatele to nikterak neodradilo a letos se už patřičně připravili. „Ano, v minulém roce přišlo lidí opravdu málo. Problém návštěvnosti vidíme v termínu oslav, v červnu. Ten měsíc je totiž spousta jiných akcí, mimo jiné i den města Bílovec, které jsou silnou konkurencí pro naši obec. Letos jsme proto přesunuli termín oslav na září,“ informoval starosta Pustějova Tomáš Maiwaelder.