První navštívenou destinací byla Miami Beach, kam novojičínští zpěváci dorazili po čtyřiadvacetihodinové cestě. „Přistávali jsme poněkud dobrodružně, protože nad letištěm se schylovalo k bouřce. Svým zpěvem jsme však zahnali obavy z tvrdého přistání, což ocenili i ostatní pasažéři našeho letu," popsal přistání sbormistr Ondrášku Josef Zajíček.

Po první noci strávené na atlantském pobřeží se sbor vydal do národního parku Everglades. Tam se všichni nalodili do vznášedel, ve kterých prozkoumávali mokřady s bujnou vegetací, v níž se skrývali hadi a aligátoři. V podvečer se vrátili zpět do civilizace, a to rovnou do centra města, kde si nenechali ujít příležitost zazpívat pro potěchu sobě i kolemjdoucím.

Bašta za 12 dolarů

Další den byl, kromě koupání v moři, ve znamení výletu na nejjižnější bod USA, Key West. „Cestou jsme hodinku polechtali hlasivky a poté jsme se zastavili na oběd v oblíbeném stravovacím řetězci Golden Corral. Ten je typický tím, že za pouhých dvanáct dolarů (asi 240 korun, pozn. red.) zde mohou lidé sníst tolik jídla, kolik se do nich vejde," řekl k dalšímu programu vedoucí Ondrášku.

Po hodinách hodování a následné jízdy autobusem se sboristé konečně dostali na Key West, kde si připadali jako ve skanzenu z koloniálního období z předminulého století.

Neděli strávili Ondrášci na severu Floridy, a to přímo v centru amerických kosmických letů, v Kennedy Space Center, odkud startují všechny americké kosmické lodě, včetně legendárního Apolla.

„Nejprve jsme vyrazili autobusem na prohlídku odpalovacích ramp. Až tam si člověk uvědomí, jak velké jsou rakety, které vynášely astronauty na Měsíc. Pod odpalovacími rampami si připadáte jako mravenci," přiblížil Zajíček komplex kosmických letů, který je obklopený močály a rozsáhlými plochami, na nichž žije mnoho živočichů od aligátorů až po orly bělohlavé.

Ondrášci v raketě

Novojičínský sbor také prozkoumal maketu řídícího střediska letů na Měsíc, na vlastní kůži i uši zažil start lodi Apollo, viděl raketu Saturn a prohlédl si skutečný raketoplán Atlantis. Na simulátorech si zpěváci vyzkoušeli řízení raketoplánů a simultánně prožili pocit skutečného startu, i s přetížením.

Další putování novojičínských zpěváků do zábavního parku Sea World v Orlandu a následně do Washingtonu D. C. přes Richmond přinese Deník zase zítra.

Anna Macíčková