Zpěváci si užili další z prosluněných amerických dnů v zábavním parku Sea World, kde měli možnost zhlédnout nejrůznější podívané s mořskými živočichy. Vybrali si vystoupení kosatek, delfínů a pirátské představení s lachtany.

„Každá atrakce měla v sobě něco kouzelného a neskutečného. Kosatky poslouchaly své ošetřovatele na slovo a člověk by ani nevěřil, jak chytrá a učenlivá jsou to zvířata," popsal zážitek sbormistr Josef Zajíček.

Kosatky zaujaly

Delfíni provedli diváky návštěvou mořského ráje a lachtani si zahráli v pirátském vystoupení, které publikum pobavilo, i když bylo připraveno spíše pro děti. S kosatkami, rejnoky i žraloky se Ondrášci rozloučili svým zpěvem. „Prozatím nejemotivnější zážitek pro nás byla návštěva Sea World. Vystoupení kosatek dohnalo některé z nás až k slzám," zhodnotila návštěvu členka sboru Barbora Havlíková.

Celé úterý strávili novojičínští na cestě. Namířeno měli do Washingtonu, ale protože je cesta moc dlouhá, strávili noc v Richmondu, a nadobro tak opustili Floridu. Zpěváci však nelenili a volný čas v autobuse využili k procvičení zpěvu.

Poslouchá i řidič

„Myslím, že sborové zkoušky se líbí i našemu řidiči Kenovi. Usuzujeme to podle toho, že si nikdy nepouští do našeho zpívání rádio," pochválil své svěřence sbormistr. Aby si celodenní jízdu autobusem Ondrášci zkrátili, navštívili závodní okruh v Daytona Beach, kde se jezdí automobilové závody. Nic z toho by však nebylo tak jednoduché bez průvodce Luďka.

„Holky ho doslova milují a nedej bože, aby se ukázalo, že umí i dirigovat. To bych byl nezaměstnaný," přiblížil Zajíček náladu výletu. Díky průvodcovým vědomostem a zkušenostem čas v autobuse ubíhá Ondráškům rychle a zájezd jim tak připadá naprosto dokonalý.

Více o poznávání Washingtonu, D.C., se dočtete v zítřejším vydání Novojičínské deníku.

Anna Macíčková