Své dveře otevře veřejnosti také radioterapeutické pracoviště, jež je součástí Komplexního onkologického centra v Novém Jičíně. „Zájemci si tak budou moci prohlédnout prostory Radioterapie, které běžně nejsou dostupné,“ prozradila Hana Szotkowská, mluvčí holdingu Agel s tím, že se radioterapie nachází v areálu novojičínské nemocnice a bude otevřena od 16 do 18 hodin.

Mimo této prohlídky si lidé budou moci nechat změřit krevní tlak či si nechat udělat základní rozbor krve. „Kromě podstoupení zajímavých vyšetření, včetně často vyhledávaného vyšetření pigmentových znamének, návštěvníci shlédnou špičkové technologie k léčbě nádorových onemocnění,“ vysvětlila vedoucí Komplexního onkologického centra a zároveň primářka radiologie a onkologie Renata Soumarová. Návštěvníci mohou zhlédnout také nedávno pořízený lineární urychlovač za sto milionů korun.

Onkologické centrum v Novém Jičíně patří k dalším dvanácti centrům, schválených ministerstvem zdravotnictví. „Centrum je tvořeno Radioterapií, která je členem skupiny AGEL, a Nemocnicí Nový Jičín a zabývá se léčbou všech typů solidních nádorů, ale i hematoonkologických onemocnění jako leukémie, lymfomy a pododbně,“ upřesnila Szotkowská.