Práce na opravě historické budovy radnice ve Frenštátě pod Radhoštěm začnou v pátek 6. května. „Částečná rekonstrukce budovy bude zahrnovat opravu čelní stěny a štítových stěn fasády a opravu fasády radniční věže. Součástí prací bude i restaurování ozdobných prvků na fasádě," sdělila Kateřina Pustějovská, vedoucí odboru investic a rozvoje Městského úřadu Frenštát pod Radhoštěm. Práce se budou týkat také výměny další části oken ve vestibulu budovy.

Předpokládané náklady na opravu radnice by měly být vyšší 3,6 milionu korun. Na tento projekt a na další dva, které se týkají domů číslo popisné 4 a číslo popisné 18, podalo město Frenštát pod Radhoštěm žádosti o státní finanční podporu v Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón Ministerstva kultury České republiky.

Podle Kateřiny Pustějovské město získalo celkový příspěvek ve výši 1,615 milionu korun a celkem by mělo do tří uvedených projektů regenerace městské památkové zóny ve Frenštátě pod Radhoštěm investovat zhruba 4,396 milionu korun.

Mluvčí frenštátského městského úřadu Iva Vašendová upozornila, že po dobu oprav nebude omezený provoz recepce městského úřadu, a stejně tak bude bez omezení i provoz turistického informačního centra. „Částečné omezení provozu na frenštátském náměstí a průchodu z některých ulic bude pouze dočasné a občané o něm budou vždy informováni například směrovými tabulkami a informacemi na webových stránkách města," uvedla Iva Vašendová s tím, že práce by měly skončit letos v září.

Novorenesanční budovu frenštátské radnice postavil v letech 1889 91 tým stavitele Antonína Staňka z Valašského Meziříčí podle návrhu brněnského stavitele Antonína Tebicha. Budova stojí na místě původní radnice z roku 1796.