Oprava se týkala dvou domů na Dolní ulici, konkrétně čísel 310 a 311. Gabriela Polášková z realitní kanceláře RK Beskyd, která domy patřící městu spravuje, uvedla, že se jednalo o jedny z nejmladších panelových domů ve vlastnictví města. Byly postavené v roce 1986.

„Součástí opravy domů bylo jejich zateplení. Východní a západní fasáda byla zateplena minerální vlnou. Severní a jižní fasáda, které byly zatepleny již dříve, byly doplněny izolačními deskami pro lepší tepelnou ochranu,“ upřesnila Gabriela Polášková a doplnila, že nově byly osazeny venkovní parapety, oplechováno zastřešení lodžií a atik. Kovové výplně sklepních oken nahradily plastové profily s izolačním zasklením.

„Do všech lodžií jsme nechali namontovat ocelové zábradlí s výplní z trapézového plechu. Vyměnili jsme také vstupní dveře za nové hliníkové a zadní dveře za plastové, oboje s tepelně izolačním zasklením a bezpečnostním kováním. Současně bylo opraveno i vstupní schodiště do obou domů a namontováno nové zvonkové tablo s podsvícením," dodala vedoucí frenštátské pobočky RK Beskyd. Náklady na opravu byly okolo 6,15 milionu korun.

Práce ještě zcela neskončily, na jaře příštího roku má dojít také na úpravu okolí domů, a to na místech, která v době stavby sloužila pro umístění zařízení staveniště.

V příštím roce chce město v opravách bytových domů pokračovat, plán oprav již schválila na svém zasedání rada města. Rada města schválila na svém jednání 9. října 2019 plán oprav bytového hospodářství na rok 2020. Místostarosta Frenštátu pod Radhoštěm Jiří Unruh sdělil, že v plánu město počítá například s opravami balkónů domu Martinská 1151 - 3. Dále byla vyčleněna částka ve výši 3,5 milionu korun na větší opravy vrácených bytů.

„Průměrně by takto mohlo být opraveno a znovu obsazeno okolo dvaačtyřiceti bytů. Mimo to budou probíhat běžné údržby společných částí domů, výměny zařizovacích předmětů, výměny starých poštovních schránek, bojlerů, bytových dveří, výmalby, nátěry,“ uzavřel Jiří Unruh, místostarosta města.