Dnes se jedná maximálně o atraktivní hnízdní ptačí lokalitu, kdy nízkou hladinu v nádrží doplňují početné trsy trávy, rákos a křoviny.

Loni na podzim státní podnik Lesy ČR, kterému nádrž patří a spravuje ji, vodu vypustil s tím, že se musí udělat opravy. Část prací se zde udělala, ale poslední měsíce se v oblíbené rekreační lokalitě nic neděje konkrétně od konce května. „Nefunkční šoupě je vyměněné práce skončily k 31. květnu 2018,“ potvrdila Deníku mluvčí státního podniku Lesy ČR Eva Jouklová.

V rámci opravných prací se však jednalo jen o epizodu, další přijdou na řadu až během příštího roku. „Práce pokračují. Zpracovávala se projektová dokumentace pro následné udržovací práce na vodní nádrži v rámci samostatné akce. Stavba se administrovala, tedy zajišťovali jsme veškerá povolení, souhlasy a rozhodnutí správních orgánů či dotčených subjektů, nutná pro realizaci stavby,“ uvedla dále Jouklová. Po byrokratickém kolotoči dojde na Čerťáku mimo jiné k odtěžení sedimentů z nádrže a bude opraven také bezpečnostní přeliv.

„Do konce listopadu zahájíme zadávací řízení na zhotovitele stavebních prací a do konce roku 2019 by mělo být hotovo, takový je náš předpoklad,“ dodala mluvčí státního podniku. Datum dokončení investice v hodnotě 8 a půl milionu korun netrpělivě vyhlíží zejména novojičínský lyžařský klub. Vodu na umělé zasněžování nedaleké sjezdovky na kopci Svinec čerpá právě z nádrže Čerťák. V důsledku jejího vypuštění nemohli lyžaři sněžná děla minulou sezonu ale vůbec používat a o té letošní se bude situace pravděpodobně opakovat. A na přírodní sníh se opravdu spoléhat v posledních letech nedá.