I přestože byla mírná zima, na silnicích na Novojičínsku se letos mnoho nezmění. Například silnice z Bordovic do Frenštátu pod Radhoštěm je již dlouho v nevyhovujícím stavu. Její opravy, v rámci financování Evropské unie, se však místní dočkají až příští rok. „Generální úpravou projde v roce 2008, letos se na ní provede pouze záchovná údržba,“ sdělil Petr Bartoní, vedoucí střediska Správy silnic Moravskoslezského kraje v Novém Jičíně.

Podle něj by generální úpravou v příštím roce měla projít také například komunikace vedoucí z Příbora kolem letiště a silnice z Trnávky do Kateřinic. O tom, zda se z peněz Evropské unie opraví i silnice z Frenštátu do Ráztoky, se zatím ještě neví. „Je navržena, avšak ještě nevíme, jestli ji schválí. Letos se na ní bude provádět také jen záchovná údržba,“ řekl Bartoník.

Podle Bartoníka, budou v letošním roce provedeny též například velkoplošné vysprávky v Odrách a v Novém Jičíně–Žilině. Na rozdělení finančních prostředků ještě Správa silnic Moravskoslezského kraje v Novém Jičíně plán zatím vyhotoven nemá. „Máme kolem deseti miliónů ve vlastním, ostatní finance zatím v plánu nemáme,“ vysvětlil Bartoník.

Správa silnic Moravskoslezského kraje, středisko Nový Jičín, se stará o přibližně 640 kilometrů silnic a cest prvních, druhých a třetích tříd, které protínají Novojičínsko.