Na výstavbu dětského hřiště na největším a nejstarším novojičínském sídlišti tak připadly díky nadaci dva miliony korun. „Už před finálním dokončením bylo hřiště dětmi doslova obsypáno a věřím, že i v budoucnu bude hojně využíváno,“ vyjádřil své potěšení z nového hřiště místostarosta Nového Jičína Vladimír Bárta.

Včera, kdy mělo být hřiště slavnostně otevřeno, se však děti z nových atrakcí neradovaly. Zábavu a hraní na zbrusu nové hrací ploše jim totiž překazilo sychravé počasí. Hodinu před pravým polednem, kdy měla být původně starostou Nového Jičína, Ivanem Týle, a zástupci společnosti ČEZ přestřižena oranžová páska, však zelo hřiště prázdnotou. „Otevření mělo původně proběhnout za účasti dětí a představitelů města i společnosti. Vzhledem k nepříznivému počasí jsme ale uspořádali pouze posezení na radnici se zástupci nadace ČEZ,“ uvedla Michaela Mrklovská z odboru obecního podnikání.

I přes fakt, že dospělí otevřeli hřiště formálně a bez těch, kterým je určeno, mohou děti na hrací plochu vyrazit hned s prvními slunečními paprsky.