Skupinka měla k dispozici podpisový arch s názvem Komunismus je svinstvo a sud plný piva. Kdo na listinu usadil svůj podpis, dostal pivo zadarmo. „Už jsem podepisoval petice v šedesátých letech, tak proč ne teď. Každý ismus je svinstvo. Ale je pravda, že znám i některé slušné lidi, co jsou komunisti,“ vyjádřil se tenkrát hned po podpisu muž z Nového Jičína.

Jeho podpis, stejně jako podpisy dalších lidí tehdy ale nikdo neevidoval ani neposílal. „To je jenom pro nás. Tím podpisem ten člověk stvrdí, že si za svým míněním stojí,“ uvedl tehdy jeden z organizátorů akce Radek Fitzbauer. Jemu ani dalším přítomným nešlo o provokaci ale o vyjádření názoru, že nemají rádi komunisty. „Všude mají komunisty. Ve Francii nebo Itálii fungují jako normální strana. Ale tady? Jejich věty o tom, že se reformovali, jsou jen prázdná slova. Většinou jsou to staré kádry, které se akorát trochu převlékly,“ vysvětlil Fitzbauer.

Ze stovek lidí, které kolem prošly, se nezastavil skoro nikdo. Všichni spěchali na májovou veselici. „Feťáci,“ zaznělo pouze z úst kolemjdoucího muže středního věku.