Nové logo představuje bílý čtverec s velkou modrou číslicí 50, v jejíž horní části jsou letopočty 1959 – 2009. Přes modrou padesátku je nápis město Studénka. „Po celý rok bude akce Studénky doprovázet znělka a nové logo, která nám bude po celý rok toto výročí připomínat, uvedl při zahájení oslav starosta Studénky Ladislav Honusek.

Soutěže o logo Studénky a o znělku Studénky vyhlásili studénečtí radní na svém zasedání počátkem loňského srpna. V říjnu soutěž vyhodnocovali. „U znělky nebyl problém. Přišly dva návrhy, z nichž jeden městská rada vybrala,“ vzpomněl starosta. Mnohem horší to prý ale bylo s výběrem loga. Sešlo kolem deseti návrhů, avšak ani jeden členy rady nepřesvědčil naplno. Byl tam třeba pěkný návrh podobný jako má Kopřivnice. Místo linie automobilu, tam byla linie vagonu. Jenže Vagonka už je bohužel pryč,“ poznamenal Honusek a dodal, že se trochu odrazili od myšlenky jednoho ze zadavatelů, což si pojistili již v zadání výběrového řízení.

Sjednocovacími prvky tak byla padesátka a Studénka. „Chtěli jsme něco, co by jasně říkalo, že k tomu patří i Butovice, pak se někdo ozval, že k nám patří i Nová Horka, tak jsme ten nápis udělali jako město Studénka, čímž je to dané. No, bylo to velice složité. Ještě tam někomu chybělo, ke kterému roku to patří, tak jsme tam nechali vložit ty letopočty,“ popsal peripetie u vzniku loga Honusek.

Logo a znělka se budou objevovat u všech letošních akcích, které budou v rámci oslav. Kromě klasických Dnů města nebo Dnů balkánské kultury, to bude řada nových akcí a počinů. Jedním z prvních bude ocenění prvního narozeného obyvatele Studénky v tomto roce.