Na matrikách se pomalu začínají obsazovat termíny 2.a 8.srpna 2008. „Na druhého srpna máme už teď čtyři páry, což je, půl roku dopředu, opravdu hodně,“ nastínila matrikářka zFrenštátu pod Radhoštěm Jana Prášková. „Hodně se ptají také na osmý srpen, ale zatím napevno zapsaný je jen jeden pár,“ dodala Prášková. Proto také doporučuje vpřípadě zájmu si tento termín rezervovat co nejdříve. „Sedm až osm sňatků je vnašich silách. Ale je to individuální, hodně záleží na tom, ojak velké svatby by šlo,“ podotkla.

Větší zájem evidují také vNovém Jičíně. „Na osmý srpen už máme tři svatby,“ řekla matrikářka Monika Kalíšková. Na nezájem snoubenců si nemůžou stěžovat ani ve Štramberku a vBartošovicích. „Zatím to tak divoké není. Osmého máme dvě svatby, ztoho je jedna na Trúbě, a druhého jednu. Loni sedmého sedmý to ale byl pěkný maratón,“ podotkla štramberská matrikářka Eliška Hyklová. VBartošovicích mají vtermínu 2.srpna zapsány již dva obřady a 8.srpnajeden.

Zatím prázdné kolonky utěchto dat mají vKopřivnici a vOdrách. „Na srpen zatím nemáme vůbec žádný sňatek,“ poukázala matrikářka zOder Eva Rajnochová. Podobně je tomu vKopřivnici. „Žádný mimořádný zájem zatím není, ale dá se očekávat,“ podotkla kopřivnická matrikářka Šárka Kárpátiová.

Podle matrikářek také čím dál více stoupá zájem osvatbu na jiném místě než vobřadní síni. Výjimkou nejsou svatby například na Štramberské Trúbě či na hradě Starý Jičín. „Většinou se páry berou na hradě. Tuto nabídku lze najít také na internetu, takže se zde chtějí oddávat ilidé zvětších vzdáleností,“ nastínila matrikářka ze Starého Jičína Alena Hrušková. Oproti tomu ve Frenštátě je mimo obřadní síň nejžádanější sňatek vPamátníku bratří Strnadlů vTrojanovicích. „Oblíbené jsou také svatby na hotelích, například vGurmánu nebo teď už iTroyeru. Ptají se ale také na Pustevny,“ uvedla Prášková stím, že svatby na Pustevnách ale mohou dělat pouze na straně Trojanovic. „Vloňském roce jsme oddávali například před kaplí na Radhošti nebo vKolibě Valaška. Tam už také pro letošek máme jednu svatbu ohlášenou,“ uzavřela.