Seriál Stíny v mlze dnes večer pokračuje třetím dílem a natáčecí štáb se poprvé vydal i do nedalekých Beskyd. Na sedačkové lanovce v horách je totiž ráno objevena mrtvá recepční z nedalekého hotelu.

V okruhu podezřelých se objeví několik jejích bývalých milenců, ale vyloučit nelze ani zaměstnance hotelu, kde pracovala. Kriminalistům Magdě Malé s Martinem Černým ale schází jasný motiv. Záznamy v notebooku oběti však posunou vyšetřování zcela novým směrem. Komu sympatická dívka natolik překážela?

Lidé v Háji ve Slezsku vzpomínají na policistu René Vitáska. Na snímku setkání, které se uskutečnilo v roce 2018 u příležitosti 20. výročí tragédie.
Děsivé devadesátky: poprava ostravského policisty, střelba na strážníka

Třetí díl seriálu se proto z větší části odehrává v malebném beskydském horském středisku na Pustevnách, přestože samotné místo vraždy spojené s lanovkou se ale nakonec natáčelo v jiném beskydském areálu – v Bílé.

Nejen Pustevny, i halda Ema

Pustevny přitom nebudou jediný vyvýšený bod, ve hře v této epizodě bude i ostravská halda Ema, kde se bude v tomto i dalších dílech scházet Martinův syn Filip Černý se svými spolužáky ze školy. Ema, stejně jako Pustevny, se přitom v seriálu objeví ještě jednou.

Natáčení krimi seriálu z Ostravy Stíny v mlze. Na snímku Vladimír Polák.
Další krimi premiéra: 2. díl seriálu z MS kraje Stíny v mlze bude o seniorech

Vyjma hlavního děje bude i ve třetím díle dál rozvíjen příběh, který na pozadí prostupuje celým seriálem. Vychytralý, chladnokrevný, nenápadný, systematicky pracující psychopat a sociopat s vysokým intelektem Hrbek, jehož hraje Miroslav Hanuš, bude dál spřádat plány na pomstu kriminalistce Magdě, které se chce pomstít za to, že jej před lety usvědčila a dostala za mříže. Přiblíží se jí blíž než doposud.