To, že soudce Miloslav Studnička měl rád psy a choval se v tomto ohledu až trochu podivínsky, bylo jasné již před jeho smrtí, kterou doposud obestírají otazníky.

„Ti psi dělali takový kravál, že jsem si byla stěžovat i na výboře. To bylo hrozné, vydržet to. Už jsme tady málem podepisovali petici proti tomu, aby tady měl tolik psů," uvedla jedna ze sousedek.

„Tolik psů mít, to mi nepřipadalo normální," dodala žena, která tvrdila, že ve vedlejší zahradě se pohybovalo určitě více než deset psů a další byli v klecích.

„Těch psů tam bylo nakonec dvacet," upřesnil konečný počet Ondřej Matějek, velitel Městské policie Frenštát pod Radhoštěm, která v rámci součinnosti s Policií České republiky na místě činu v rodinném domě v ulici Dráhy ve Frenštátě pod Radhoštěm, měla za úkol odchytit psy a zajistit místo proti vstupu nepovolaných osob. „Většinu jsme jich odchytili hned poté, co jsme tam vstoupili. Postupně se tam ale objevovali stále další psi, kteří vylézali z různých koutů a míst," pokračoval Ondřej Matějek.

Frenštátští strážníci běžně odvážejí nalezené psy na území města do útulku v Kopřivnici-Lubině, který využívají společně s Kopřivnicí a Novým Jičínem. Ten je ale stále kapacitně naplněn, takže bylo nutné řešit otázku, kam s dvaceti psy.

„Podařilo se nám zajistit zařízení u jistého majitele, který ale netouží po mediální popularitě. Tam ty psy můžeme mít do doby, než se nějak právně vyřeší, co s nimi," doplnil Ondřej Matějek.

V úvahu podle něj přichází například zřízení nadace, která by se o psy postarala. „Ozývá se nám i hodně lidí, kteří by některé psy vzali, ale zatím se s těmi psy nemůže nijak nakládat, třeba už jen proto, že jsou v karanténě," pokračoval velitel frenštátských strážníků a vzápětí opětovně upozornil, že se psy stejně nemohou nic dělat, dokud se vše právně nedoladí. „Pro nás je to samozřejmě zátěž a budeme rádi, když se ta záležitost vyřeší co nejdříve," uzavřel Ondřej Matějek.