Dopolední program bude patřit zdravému pohybu. V 9 hodin konkrétně pěší turistice, kdy se v okolí zámku, místním sadu a rybnících projdou zájemci v doprovodu ornitologa s výkladem zpěvu zdejších ptáků.

Dům Poodří v Bartošovicích pak bude od 9 do 17 hodin otevřen veřejnosti k 10. výročí otevření objektu. Od 10 do 16 hodin pak i s komentovanými prohlídkami.

Cyklistické vyjížďky se konají celý den, kdy se startuje v obcích Regionu Poodří s cílem na zámku. Například v Suchdole nad Odrou organizují pořadatelé společnou cyklovyjížďku na trase Suchdol n. O – Bartošovice. Sraz pro zájemce bude v 10 hodin na parkovišti u DKT. Cyklovyjížďka se uskuteční pouze za příznivého počasí.

Ilustrační foto.
Hodně piva, medoviny a škvaření vaječiny
Ilustrační foto.
Starosta Nového Jičína svolal první zasedání okrskových volebních komisí

Na zámku, který si lze prohlédnout po celý den, bude od 12 hodin probíhat koštování zdejších pálenek (v 15 hodin proběhne vyhlašování těch nejlepších v kategorii slivovice, hruškovice a jablkovice).

V zámeckém parku a na nádvoří bude od 11 do 16 hodin vyhrávat cimbálová kapela Vladimíra Štrunce. Doprovodný program se rovněž koná celý den.