Bývalo zvykem, že na den dětí, tedy 1. června, bylo kopřivnické koupaliště již plně k dispozici místním i návštěvám, které se chtěly začátkem léta osvěžit. Letos tomu ale tak nebude, protože provozovatelé se kvůli neustálým dešťům rozhodli, že otevření dvou plaveckých bazénů nemá smysl. „Původně jsme měli v plánu otevřít už o posledním květnovém víkendu, ale vzhledem k tomu, že nám počasí nepřeje, jsme to odložili,“ potvrdil ředitel správy kopřivnických sportovišť Ivan Gilar. Podle něj se dá předpokládat, že brány kopřivnického koupaliště se otevřou někdy v červnu. „Myslím si, že jestli se počasí umoudří, mohli bychom otevřít tak v polovině června,“ řekl Gilar s tím, že ale vše opravdu závisí na počasí a počtu hezkých a teplých dní.

Podobně situace je také na štramberském koupališti na Libotíně. „My bychom chtěli otevřít k 15. červu, ale uvidíme, jaké bude počasí, protože zrovna nyní jsme kompletně oškrábali bazén a dáváme nový nátěr. Ten schne minimálně pět dní, během kterých potřebujeme, aby nepšelo,“ uvedl Rober Švarc, provozní libotínského koupaliště. Také on potvrdil, že vše záleží čistě na počasí: „Pokud bude pár dní hezky, otevřeme,“ dodal Švarc.
Nějakých závratných novinek se návštěvníci ani na jednom ze zmíněných koupaliští nejspíš nedočkají. V Kopřivnici je pro milovníky koupání připraven běžný, standardní servis, na který jsou zvyklí už z minulých let. „V něm je zahrnuto dětské brouzdaliště a bazén se šlapadly, možnost občerstvení, plážový volejbal, sousedící hřiště na minigolf a podobně,“ uvedl Gilar. Ani ve Štramberku to zatím na nějaké velké změny nevypadá. „Žádnou novinku zatím připravenou nemáme, ale uvažuji o tom, že bychom zavedli například slosovatelné vstupenky, na základě kterých by návštěvníci dostali na další návštěvu volný lístek,“ řekl Švarc a dodal: „Každopádně to ale zatím nemám zcela domyšlené.“