Poměrně horké chvilky možná v těchto dnech zažívá kopřivnický starosta Miroslav Kopečný. Na stole mu totiž přistály hned tři rezignace zastupitelů města Ladislava Myšáka (BEZPP), Ivany Raškové (BEZPP) a Ivy Bukovjanové (BEZPP). Stávající zastupitelstvo tak v současné době tvoří pouze osmnáct komunálních politiků s tím, že radní budou nyní záležitosti města projednávat v šestičlenné sestavě.

„Pan Ladislav Myšák na poslední radě města rezignoval jak na funkci radního, tak na funkci zastupitele. Rada tak nyní bude fungovat v šesti členech," potvrdil rezignaci starosta Kopřivnice Miroslav Kopečný.

DŮVODY K REZIGNACI

Advokát Ladislav Myšák, který byl v zastupitelstvu Kopřivnice první období, kandidoval jako nestraník na kandidátní listině hnutí ANO. Po odvolání bývalé kopřivnické místostarostky Dagmar Rysové v březnu loňského roku ho kolegové zvolili také na post radního. Proč se nyní, rok před volbami, svých mandátů vzdal? Důvodů je podle slov Ladislava Myšáka hned několik.

„Je třeba říct, že jsem kandidoval za hnutí ANO, se kterým jsem se ale s dalšími dvěma kolegy rozešel, takže jsem působil jako nezařazený. ANO v posledních volbách v Kopřivnici získalo čtyři mandáty a v současné době má v zastupitelstvu pouze jeden. Chtěl jsem jim proto v blížících se volbách umožnit lepší zastoupení v zastupitelstvu, a tím jim umožnit i snadnější prezentaci jejich postojů a stanovisek," uvedl Novojičínskému deníku jeden z důvodů své rezignace Ladislav Myšák.

Zároveň ale připustil, že k jeho odchodu z vedení města přispěly také dlouhodobé rozpory se zastupitelem a radním Ivanem Telaříkem.

„Neztotožňuji se s tím, že jako člen rady, jejíž jednání je neveřejné, přes moje opakovaná a důrazná upozornění veřejně a hlavně nepravdivě publikuje její průběh. Opakovaně mi vkládá do úst názory, které jsem nikdy nesdělil, a spojuje mě s postoji, které jsem nikdy nezaujal," pokračoval Ladislav Myšák.

Rezignace Ladislava Myšáka však nebyla jedinou v uplynulém týdnu. Svých pozic zastupitelek se vzdaly také Iva Bukovjanová a Ivana Rašková. Jestli v tomto případě stály za odchodem z radnice personální neshody, osobní důvody anebo úplně něco jiného, není v tuto chvíli jasné. Ivana Rašková se totiž k této záležitosti nechtěla vyjadřovat, druhou ze zastupitelek se nám včera nepodařilo zkontaktovat.

ČERVNOVÉ ZASEDÁNÍ ZASTUPITELŮ

Volná zastupitelská křesla by měla v druhé polovině června obsadit nová trojice vybraných kandidátů. „Noví členové zastupitelstva by měli složit slib na nejbližším zasedání kopřivnických zastupitelů, které je naplánováno na čtvrtek 22. června," informovala mluvčí města Jana Hromočuková.