„Zatím jsem kontaktoval asi pětadvacet lidí, ale očekávám, že by jich mohlo přijít dvakrát tolik,“ odhadl organizátor otužování ve Frýdlantě Pavel Jiřík. První ročník setkání nazval Beskydský ledoborec a začátek akce stanovil na desátou hodinu dopoledne. Prý proto, aby se mohli případně dostavit frýdeckomístečtí kolegové, kteří si U Žida dávají sraz ve stejný den už na devátou.

„Vystoupím v ten den ze své komfortní zóny,” usmívá se Jiřík. „Letos jsem se totiž neotužoval zatím ve vodě, ale na horách, kde běhám jen v kraťasech bez trička a pokud možno bosky,“ popsal Pavel Jiřík.

Štědrodenní plavání otužilců v řece Ostravici, 24. prosince 2022, Frýdek-Místek.
Super, komentovali otužilci štědrodenní koupání U Žida ve Frýdku-Místku

S kolegy Honzou Škraňkou a Romanem Pituchou pojali Beskydského ledoborce nejenom jako společné plavání v zimní Ostravici. „Po registraci povede rozcvičku Petr Paseka, žák Rostislava Václavka, který je zakladatelem projektu 5 Pilířů Zdraví. Na břehu se objeví stan se saunou, kterou přiveze saunér Lukáš Satinský. A připravíme také ohniště pro zahřátí a čaj na občerstvení,“ slíbil organizátor. V plánu má, jak říká, zavést také pravidelné „koupací“ soboty.