Připomenou si neštěstí ve Studénce

Palec nahoru tentokrát nemůže minout všechny ty, kteří se podílejí na pořádání pietní akce ve Studénce. Přestože od tragické srážky vlaku Eurocity Comenius s mostem, při níž zahynulo spoustu cestujících, v letošním roce uplynou už tři roky, tito lidé se zasloužili o to, aby se na tragédii a oběti železničního neštěstí nezapomnělo. Letošní vzpomínkové setkání se uskuteční v sobotu 6. srpna ve třináct hodin, klasicky u pietního místa nacházejícího se u železničního nadjezdu.

Mladík se pravidelně projížděl bez řidičáku

Palec dolů redakce uděluje mladíkovi, který se v neděli 31. července krátce před šestou hodinou odpoledne řítil po silnici v Libhošti ve vozidle Renault. Podle informací policie si automobilu povšimla hlídka novojičínské dopravní policie a rozhodla se řidiče i posádku zkontrolovat.
Šofér však na znamení k zastavení nereagoval a pokračoval dál. Přes divokou jízdu se strážníkům nakonec vozidlo podařilo zastavit u jeho domu. Při vyzvání řidiče, aby předložil své oprávnění, bylo policistům jasné, proč se snažil ujet. Nevlastnil totiž řidičský průkaz, rozhodnutím městského úřadu v Novém Jičíně měl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, který mu měl skončit na konci září příštího roku. Aby toho nebylo málo, policisté zjistili, že onen automobil nepatřil jemu, ale jeho otci. Když si mladík vozidlo „vypůjčil“, aby se podle svědků již poněkolikáté jel projet po vesnici, cestou nazpět potkal policejní hlídku. Výtečníkovi nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.