Kromě toho, že je zde možné nalézt náhrobky připomínající celosvětově známé sportovní osobnosti, jako byli Jiří Raška či Karel Loprais, má tento hřbitov také dvě zajímavosti. Tou první je, že neleží na území Frenštátu pod Radhoštěm, ale na katastru sousední obce Tichá. Tou druhou, že jsou zde pochováváni zesnulí občané Frenštátu pod Radhoštěm i sousedních Trojanovic.

Současný frenštátský hřbitov na kopci nad Frenštátem pod Radhoštěm slouží od roku 1960. Do té doby se pohřbívalo na hřbitově, který ležel na území dnešního Parku osvobození podél Rožnovské silnice střední průmyslové školy. Drahomír Strnadel, předseda Matice Radhošťské, při příležitosti odhalení pamětního kamene v místě bývalého hřbitova uvedl, že se jednalo již o třetí hřbitov ve Frenštátě pod Radhoštěm. První dva byly u horního kostela a dolního kostela.

Žermanická přehrada, 30. října 2022, Lučina.
FOTO: Oprava přivaděče do Žermanické přehrady za 165 milionů pokročila

Od vzniku frenštátského hřbitova v místě Parku osvobození letos uplynulo rovných 190 let. „Kromě frenštátských a trojanovických obyvatel tam byli pohřbeni také vojáci – oběti první světové války, kteří byli tady v barácích a zemřeli tu, a je tady pohřbeno asi dvanáct vojáků, kteří zemřeli při leteckém neštěstí ve druhé světové válce,“ upozornil Drahomír Strnadel s tím, že po celou dobu, tedy od roku 1832 až do roku 1960, byli na bývalém hřbitově pochováváni frenštátští i trojanovičtí zesnulí – konkrétně se jednalo o 19 798 obyvatel Frenštátu pod Radhoštěm a 6521 obyvatel Trojanovic.