TÉMA OKRESU

Na nejnovějším webu www.freudmuseum.cz si návštěvník, kromě základních údajů o samotném psychoanalytikovi a jeho životě a díle, může přečíst například Freudovy vzpomínky na rodné město Příbor. Je tam také rodokmen Freudovy rodiny a informace o jeho současných žijících potomcích, kteří také navštívili Příbor. Web obsahuje rovněž informace o rodném domku, jeho historii, rekonstrukci a současné expozici.

Na stránkách www.hradstaryjicin.cz přivítá návštěvníka pohled na starojický hrad z ptačí perspektivy a hned na prvních řádcích kontakt na kastelána a popis cesty, jak se zájemce na hrad dostane. V lištách na boku jsou odkazy na aktuální akce, zajímavosti i video či fotogalerie. Nechybí samozřejmě přehled programu pro letošní rok. Jistě zaujme také pohled z webkamery na okolí hradu.

Další hrad, štramberská Trúba, jehož stránky jsou www.stramberskatruba.cz, vítá návštěvníka měnícími se obrázky z Trúby i jejího okolí a města Štramberk. Na titulní straně jsou aktuality, kalendář akcí a odkazy na fotogalerie a v horní liště také odkazy na jednotlivé objekty v areálu Trúby. Titulní strana rovněž informuje o akcích konaných městem Štramberk i Agenturou Relax v Podhůří.

Také muzea mají své stránky

Řadu informací o památkách lze najít na stránkách Muzea Novojičínska - www.muzeum.novy-jicin.cz, kde jsou odkazy na jednotlivá muzea v Novojičínském okrese, a také na muzeum v Klimkovicích a Památník J. A. Komenského ve Fulneku, stejně jako na tamní kostel svatého Josefa při kapucínském klášteře, Památník Františka Palackého v Hodslavicích nebo Památník Johanna Gregora Mendela ve Vražném–Hynčicích.

Dvě místa, která spadají pod Muzeum Novojičínska, však mají své vlastní stránky. Prvním z nich je Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm. Na stránkách www.muzeumfrenstat.cz uvidí návštěvník jako první aktuální výstavu či aktuální akci. V menu se dozví, kromě aktuálních informací, i něco o stálých expozicích nebo o historii muzea. Kdo nemůže vydržet zvědavostí a chce se alespoň trochu více dozvědět o jednotlivých stálých expozicích, ten zajisté přivítá nabídku virtuální prohlídky.

Dalším objektem Muzea Novojičínska, který se prezentuje také na vlastních webových stránkách, je zámek Kunín. Jeho stránky www.zamek.kunin.cz jsou podobné těm, které má obec Kunín. Titulní stránka informuje o aktuálním dění a rovněž nabízí další dvě zajímavé webové adresy. Jedna je odkazem na facebook, kde je profil kunínského zámku, druhá odkazuje na stránky kunínského hřbitova. Na vlastních stránkách zámku nechybí samozřejmě ohlédnutí do pestré historie zámku i přehled akcí, plánovaných na letošní rok.

Pestrými vlastními stránkami se také může pyšnit Regionální muzeum v Kopřivnici. Na stránkách www.tatramuzeum.cz jsou hned v úvodu tři odkazy na jednotlivé součásti tohoto muzea, a to na Technické muzeum Tatra, Lašské muzeum a Muzeum Fojtství. Pod každým odkazem lze najít aktuality a další potřebné i zajímavé informace o expozicích. Nechybí fotogalerie a videogalerie.

Je určitě jen dobře, že se iniciativa v této oblasti zvyšuje. V dnešní době je právě internet největším nosičem informací, které se dostanou do celého světa. Odtud se pak mohou rekrutovat potencionální návštěvníci prezentovaných míst.