O topolu černém, památném stromu, který stojí na levém břehu řeky Lomné před mostem ve směru z Frenštátu pod Radhoštěm na Tichou, se zmínil na posledním zasedání frenštátského zastupitelstva jeho člen Vladimír Vondráček.

„Slyšel jsem od známého, že se má kácet torzo toho topolu černého, památného stromu. Pokud by se z toho něco dalo vymyslet, on by to udělal zdarma, v případě, že by uvnitř kmene ještě bylo něco zachovalého," nastínil zastupitel Vladimír Vondráček.

Vedoucí odboru životního prostředí frenštátské radnice Eva Spurná potvrdila, že strom se bude kácet, neboť je shnilý. „Neumím říct, jaký je uvnitř, protože je to u paty stromu. Kácet by ho měly technické služby, jestli si na to troufnou. Takže pak by se vidělo, jestli by se to dalo na něco použít," uvedla Eva Spurná.

Nato dodala, že dříve, než se bude uvažovat o tom, co z něj udělat, je nutné vidět, jak strom vypadá. „Přestože je tak starý, topol je krátkodobá dřevina. A je už shnilý, protože do něj zatéká. Kdysi měl stříšku, obávám se, že z toho moc nezbude," pokračovala Eva Spurná.

Na slova Vladimíra Vondráčka, že by se mohlo vymyslet, co by se z případného zdravého dřeva topolu dalo udělat, reagovala Marcela Vodičková, místostarostka frenštátského spolku Sokol. „Předevčírem jsem byla na schůzi Sokola, kde jsme se bavili opět o našem sokolovi, který byl umístěný nad vchodem, a jedna z variant byla, že by mohl být vyřezaný ze dřeva. Ukazovala jsem tam fotku toho vyřezaného orla na ptačí stezce, a tak by nějak mohl ten sokol vypadat. Takže máte podnět," sdělila Marcela Vodičková, načež jí za podnět poděkovala starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová s tím, že až technické služby strom pokácí, jejich ředitel jí sdělí, kolik je použitelného dřeva.

Topol černý byl vyhlášen památným stromem v roce 1980. Jeho stáří je odhadováno na více než 250 let. Podle sdělení pracovníků Agentury ochrany přírody a krajiny (AOPK) se jedná o největší exemplář toho druhu v České republice, proto byl zařazen do publikace Cestujeme po památných stromech. Od podzimu 2004 stojí jen jeho torzo. Přestože ho zástupci AOPK ČR doporučili skácet, Frenštátští si najali odbornou firmu, která jen obřezala větve po zdravé dřevo.