Zastaralá budova volnočasového zařízení se během tříměsíční rekonstrukce změnila doslova k nepoznání. Nejenže se dočkala nové kompletně zateplené fasády, výměny oken a dveří včetně jejich zastínění, ale také úprav ve venkovní části.

„Uvnitř objektu byla provedena nová vzduchotechnika s rekuperací, která řeší celkové větrání všech prostor s režimy pro zimní a letní provoz,“ přiblížila k rekonstrukci Pavlína Gajdušková z oddělení investic kopřivnické radnice s tím, že stavební práce zasáhly také do venkovních prostor, zpevněných ploch a oplocení objektu. „Stávající oplocení včetně vitrín bylo zbouráno, plochy z asfaltu a betonu v předprostoru objektu i v zahradě byly vybourány a nahrazeny žulovou kostkou,“ doplnila Pavlína Gajdušková.

Kromě toho přibyla u domu dětí a mládeže nová parkovací místa, dále také barevné lavičky a zasklené nástěnky, jež poslouží k prezentaci nabízených kroužků. Součástí rekonstrukce byla rovněž úprava chodníků z betonových dlaždic, které nově nahradil kačírek. Naopak betonovou dlažbu v části zahrady nahradila dřevěná palubovka z exotické dřeviny.

POMOHLA DOTACE

Slavnostního otevření se volnočasové zařízení v novém moderním kabátě oficiálně dočkalo v závěru uplynulého týdne, konkrétně ve čtvrtek 2. listopadu. Nicméně nejrůznější aktivity pro vyplnění volného času dětí a teenagerů z Kopřivnice zde naplno běží už více než měsíc.

Celkové náklady na rekonstrukci, kterou provedla společnost MH-Stavby podle projektu studia Kamil Mrva Architects, se vyšplhaly na necelých osm milionů korun. Na projekt se ale městu podařily získat prostředky ze zdrojů Evropské unie, konkrétně z Operačního programu Životního prostředí.

Podle slov ředitelky DDM Kopřivnice Evy Müllerové se rekonstrukce povedla, o čemž svědčí také pozitivní reakce kolemjdoucích. „I když jsem se setkala s reakcemi, že náš Domeček není barevný a hravý, mám velkou radost z toho, že ti, co jdou nyní kolem něj, vytahují mobily a budovu si fotí. To je pro mě důkaz, že se rekonstrukce povedla,“ pochvaluje si současný vzhled zařízení ředitelka Müllerová.