Již před časem byl zastupitelstvu ve Fulneku přednesen návrh na zřízení městské policie v počtu jednoho strážníka. Potřebná většina zastupitelů však tento návrh nepodpořila, a tak se iniciátor této myšlenky, místostarosta Jaroslav Štekbauer, rozhodl předložit návrh znovu radě města na zasedání, které by se mělo konat v září.

Přečtěte si jak zastupitelé zřízení městské policie zamítli ZDE

Pokud by návrh radou a zastupitelstvem prošel, mohl by strážník začít úřadovat již od 1. ledna 2010. „Počáteční náklady na zřízení městské policie se budou pohybovat okolo osmi set tisíc korun, to znamená mzdy, auto, uniforma a podobně,“ rozvedl místostarosta.

Zřízení městské policie souvisí také s plánovanými parkovacími automaty, které by měly stát na Komenského náměstí ve Fulneku. Dohlížela by mimo jiné na dodržování parkovacího systému. Na obou vjezdech na náměstí bude umístěna cedule zóna parkování.

Parkovací automaty

Parkování na všech místech náměstí bude zpoplatněno dle ceníku. Automaty by měly stát po jednom před restaurací Jelen, před městským úřadem a před pobočkou České spořitelny. „Vyhlásili jsme první výzvu, tu jsme však museli stáhnout kvůli malému počtu zájemců a nyní budeme v nejbližší době vyhlašovat druhou výzvu tak, abychom to mohli ještě v letošním roce realizovat. Automaty budou solární, takže nebudou potřebovat přívod elektřiny, kvůli kterému bychom museli rozkopat náměstí,“ sdělil Štekbauer.

Předmětem první výzvy byla instalace parkovacích automatů, včetně řešení svislého a vodorovného dopravního značení. Cena těchto zařízení se bude pohybovat okolo čtyř set tisíc korun. Občané, kteří mají na náměstí své bydliště, pak mohou využít například celoročních parkovacích karet. „Pokud máme to parkování dobře spočítané, půjdou nějaké peníze vybrané na automatech na krytí nákladů na policistu,“ řekl Štekbauer. Ten také podotkl, že Fulnek je jedno z mála měst v okolí, které dovoluje bezplatně parkovat ve svém centru.

Nalezení vhodného subjektu, který by automaty instaloval, a podpora zastupitelů Fulneku ve věci městské policie jsou teď stěžejními body, na kterých tyto dva související projekty stojí.