Se zřízením parkovacích míst pro matky skočárky vsoučasné době nepočítá ani město Kopřivnice. „Ale to neznamená, že se ve výhledu město nebude touto cílovou skupinou zabývat,“ nastínila tisková mluvčí kopřivnické radnice Eva Vystrčilová. Spodobnými parkovacími místy se však zatím nikde nesetkali. Počet parkovacích míst všeobecně je však vKopřivnici velký problém. „Počet parkovacích stání na území města Kopřivnice je nedostačující. Město se snaží tuto kritickou situaci v parkování každoročně řešit rozšiřování stávajících nebo stavbami nových parkovacích ploch. Tyto rekonstrukce a stavby jsou bohužel velmi nákladné, a proto je dosažení ideálního stavu v delším výhledu,“ dodala Vystrčilová. Jednou zmožností, která je také zanesena vnově vzniklém Strategickém plánu města, je vybudování velkých odstavných parkovišť vokrajových částech města nebo dokonce vybudování parkovacího domu. Problematikou parkování se ale město ještě vletošním roce bude zabývat. „Bude řešena vkomplexní dopravní studii města Kopřivnice, která se uskuteční vprůběhu letošního roku,“ poukázala.

S parkovacími místy pro matky skočárky se můžeme setkat před některými obchodními středisky vČesku. Vyskytují se však zřídka, vokrese Nový Jičín dokonce vůbec. „Vsoučasné době takové parkoviště vyhrazené pro matky sdětmi nemáme,“ reagoval mluvčí Kauflandu Michael Šperl.

O něco lépe jsou na tom parkoviště společnosti Ahold. „U všech našich prodejen Albert a Hypernova, kde je vyhrazené parkování pro zákazníky, standardně poskytujeme parkovací místa pro invalidy. Parkování pro auta s kočárky je zajištěno u našich prodejen, které se nacházejí ve velkých nákupních centrech, například Praha, Ústí nad Labem, a podobně,“ uvedl Libor Kytýr ředitel komunikace společnosti Ahold a dodal: „Do budoucna bychom rádi zvýšili počet těchto míst, jelikož poskytují větší komfort pro nakupující.“ (iva,ela)