Stavba parkoviště v ulici Zdeňka Buriana postupuje rychleji, než se předpokládalo. Přestože stavební firma měla na realizaci sedmdesát dní, i díky velmi příznivému počasí budou práce hotovy zhruba o dvacet dní dříve. Čtyřiadvacet nových parkovacích míst tak bude občanům k dispozici již příští týden," sdělila Deníku mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

Beskydské Pustevny a západ slunce kolem v listopadu 2022.
FOTO: Větší krásu jste neviděli. Západ slunce a mlžná atmosféra na Pustevnách

Kromě výstavby parkoviště probíhá v lokalitě rovněž rekonstrukce navazujícího chodníku. Původní, značně poškozený, chodník dělnící vybourali, vrstvy nahradí novými a povrch pokryje betonové dlažba. Přibudou také prvky pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

Představení technologie Kapsle v kapsli v kopřivnické společnosti Favea 9. listopadu 2022.
VIDEO: Místo tří polknout jen jednu. Kopřivnická firma umí dělat kapsle v kapsli

„Abychom stavbou příliš neomezili parkování v této lokalitě, byl 118metrový chodník rozdělen do tří úseků, na kterých se bude pracovat postupně. S ohledem na blížící se zimu nebylo možné rekonstrukci odkládat. Díky dřívějšímu dokončení parkoviště a etapizaci stavebních úprav však budou omezení minimalizována. Oba projekty na sebe navážou a výsledkem bude ucelený úsek v jednotném stylu,“ uvedl Adam Ondrašík z odboru majetku města.

Parkoviště vyjde městský rozpočet na téměř 5 milionů korun, náklady na rekonstrukci chodníku se pohybují kolem milionu.