Kalendář společenských akcí v městečku pod Trúbou je každoročně nabitý po celý rok. Pestrý program přiláká tisíce návštěvníků, kteří zde v drtivé většině přijíždí v automobilech a zaparkovat ve městě je někdy doslova „husarský kousek“. Situaci by mělo vyřešit odstavné parkoviště pro sto osobních vozidel a osm autobusů, záměr Štramberku nyní posvětil odbor životního prostředí Moravskoslezského kraje.

V současnosti není ve Štramberku dopravní situace ideální, což přiznává také starostka Věra Michnová: „Pro nás je hrozně zatěžující to, že nemáme odstavná parkoviště a lidé sem najíždějí automobily, někteří se staví i do Zákazu stání.“ V úzkých uličkách historického městečka mají někdy problém projet řidiči dvou osobních vozidel, o autobusech ani nemluvě. Proto se štramberští rozhodli vybudovat, především pro návštěvníky, velké parkoviště. Vhodnou lokalitou se staly městské pozemky okraji Štramberku na silnici druhé třídy II/4821, vedoucí ze směru od obce Rybí.

Radnice nyní bude žádat o vydání územního rozhodnutí. „Máme připravenou dokumentaci pro územní řízení. Budeme muset ještě jednat se dvěma vlastníky soukromých pozemků,“ přiblížil nejbližší kroky investor města Jan Kozlovský. Na nich by se vybudovala dešťová kanalizace a přípojka veřejného osvětlení pro parkoviště. „Předpokládám, že se nejspíše dohodneme,“ připustil Kozlovský.

Jakmile by měli pracovníci městského úřadu na stole územní rozhodnutí, což by mělo být nejpozději do tří měsíců, budou hledat štramberští způsoby financování stavby parkoviště. „Pokusíme se získat dotaci z vhodného dotačního programu Evropské unie, protože město na to nejspíše peníze mít nebude,“ poznamenal na závěr investor města.