VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Parky v Bílovci dostanou novou fazónu

Bílovec - Bílovec se již dlouhý čas zapojuje do různých projektů na úpravu stávajícího stavu města, jakož i jeho přilehlých částí a sousedních obcí. Město teď zahájilo práce vrámci projektu Podpora regenerace urbanizované krajiny vBílovci. Nová zeleň by se tak měla objevit na Slezském náměstí, vedle kostela svatého Mikuláše a na Beskydské ulici.

15.11.2008
SDÍLEJ:

Do projektu Podpora regenerace urbanizované krajiny se pustili v Bílovci. Město obnoví a zrevitalizuje parky, které se nacházejí na náměstí a na Beskydské ulici.Foto: Deník/Věra Růčková

„Práce jsou spolufinancovány z prostředků Evropské unie, Evropským fondem pro regionální rozvoj a Státním fondem životního prostředí České republiky v rámci Operačního programu Životní prostředí,“ objasnila strukturu finančních prostředků Radmila Hadaščoková z oddělení regionálního rozvoje Městského úřadu v Bílovci.

Obě zelené plochy ve městě nyní procházejí řadou úprav. Ty se týkají především odstranění nevhodných dřevin, ošetření a výsadby stromů, keřů a květin spolu se založením trávníku. „V parčíku před kostelem budou zachovány dva nádherné exempláře jedle stejnobarvé a okrasné sakury, stejně jako i dva dřišťály a stromový skalník. Čtyři tuje a nevzhledné keře budou odstraněny. Parkovací plochy, které se nachází po stranách parčíku, budou opticky odcloněny. Mezi parkovacími místy a živým plotem z keřů je navržen asi půl metru široký pás z kačírku, který zamezí najíždění přední části aut do keřových výsadeb,“ vysvětlila Ivana Viková z oddělení investic.

Celkové úpravy lokality Beskydské ulice budou spíše v parkovacím duchu. Stávající výsadba stromů podél cesty bude doplněna dalšími stromy tak, aby vznikla pravidelná alej s podsadbou bíle kvetoucích keřů. „Nejzajímavější okrasné výsadby budou situovány před domy¨a v jejich bezprostředním okolí. Jedná se zejména o pokryvné výsadby jalovců a borovicí kleč,“ doplnila Viková. Zeleň by tak měla zútulnit lokalitu Beskydské ulice. Stromy podle Vikové poskytnou mimo svou estetickou hodnotu také prostor pro zahnízdění ptactva a úkryt drobných živočichů.

Projekt je finančně podpořen Evropskou unií v rámci Operačního programu Životního prostředí, prioritní osa šest, zlepšování stavu přírody a krajiny. „Celkové uznatelné náklady ve výši 1,2 milionů korun pokryje příspěvek z Operačního programu životního prostředí ve výši necelých devadesáti procent. Příspěvek ze Statutárního fondu životního prostředí České republiky činí pět procent. Město uhradí zbylých deset procent a celkově neuznatelné náklady,“ uzavřela starostka Bílovce Sylva Kováčiková. Dokončení projektu se plánuje na polovinu příštího roku.

Autor: Věra Růčková

15.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení