Každý, kdo přišel, mohl přispět, jak uznal za vhodné. „Je jedno, jestli přispějete korunou nebo milionem. Důležité je, že přispějete,“ uvedl při zahájení akce před necelými dvěma týdny Tibeťan Jingme Tenzin, který velmi dobře zná poměry v nepálském sirotčinci, kde žijí rovněž děti z Tibetu.
Také organizátoři byli ve svých přáních skromní. „Stačilo by, kdyby někdo těmto dětem poslal pár řádků s pozdravem. Radost jim udělá cokoliv. Potěší je už jen to, že na svůj těžký osud nejsou sami. Že existují lidé, kteří mají srdce na dlani a chtějí se o něj podělit,“ sdělila Pavlína Vráblová, místopředsedkyně sdružení Comenius Fulnek, které na dálku adoptovalo jednu dívenku ze sirotčince.
Výsledek všechny mile překvapil. Celkem výstavu zhlédlo 611 návštěvníků. Výtěžek z aukce obrázků byl více než devatenáct a půl tisíce korun. Celkově, i s dalšími příspěvky, organizátoři nashromáždili více než 145,5 tisíce korun. „Vůbec jsme to nečekali,“ pochvalovala si Vráblová a dodala, že na tento projekt budou navazovat další akce, ať už organizovaně, přes sdružení Comenius Fulnek, nebo individuálně.
Asi největší radost měla Tereza Mročková z Fulneku. Dívka, která studuje v Anglii, tibetské děti několik měsíců učila anglicky. „Je to pro mne velmi příjemná zpráva, zejména když si uvědomuji, jakou cenu mají peníze v Čechách,“ řekla Tereza Mročková, která v Káthmándu žila u manželů, jež považuje za svou druhou rodinu. „Určitě se tam chci podívat znovu. Jak za nimi, tak do sirotčince, abych viděla, jak ty peníze zužitkovali. A taky proto, abych zjistila, jak se děti v sirotčinci budou projevovat nyní,“ uzavřela Tereza.