„Začala jsem s tím loni v říjnu," řekla drobná dívka a dodala, že ji tento druh stepu hodně baví. K irskému stepu se Marie Mičulková dostala přes irské tance, které dříve tančila. „K tomu mě přivedla paní učitelka Barča Kudělková z Nového Jičína,“ poznamenala dívka. „No, a jednou jsem se byla podívat na vystoupení souboru Lord of the Dance. Když jsem to viděla, moc mě to chytlo,“ pokračovala Marie Mičulková, která na suchdolské akci Odvaž se předvedla ještě břišní tanec, ale věnovat se chce více právě irskému stepu. „Na ten jezdím do Fokusu v Novém Jičíně. Učí mě ho Evča Lipová z Kopřivnice,“ sdělila Marie Mičulková.

Podle ní spojit kroky s hudbou není nijak těžké. Chce to akorát mít v sobě trochu talentu na rytmus. „Mi to šlo samo,“ pousmála se mladá tanečnice, která stručně vysvětlila, jaký je rozdíl mezi klasickým a irským stepem. Hlavně je to prý v úpravě boty. „Na klasický step jsou boty obité plechy, na irský by správně měly být špičky obité dřevem. Ale já je nemám, mám je obité plechy,“ řekla jako by omluvně žačka suchdolské školy.

Na otázku, kam by to v netradičním tanci chtěla dotáhnout, odpověděla přesvědčivě, že nikam. „Mám to jako koníčka. Maximálně, že bych jela na nějakou soutěž,“ uzavřela.