Je úprava zámeckého parku konečná?

Možná to neskončí současným prostorem. Je tam ještě místo na dětské hřiště, ale to zatím není osázeno žádnými prvky. V radě jsme zatím žádnou nabídku neprojednávali, takže to vidím až v příštím roce. Naskýtá se také možnost, že by se park mohl dále rozšířit do prostor bývalého zahradnictví, které je vedle. Ty pozemky jsou města a jsou nevyužité.

Co ten obludný obchodní dům, který je teď z parku vidět ještě více než dříve?

S tím už moc dělat nejde. Zažili jsme si svoje už jen při úpravě terénu kolem obchodního domu, kdy jsem jednal se zástupci Jednoty. Byli vstřícní jen do doby, dokud jsme nechtěli peníze. S nějakými úpravami souhlasili, ale vše jsme platili z prostředků města. Aby se stalo něco zásadního, muselo by město obchodní dům vykoupit a na to nejsou peníze.

A nepomohlo by osadit svah?

Nad tím jsme přemýšleli, ale to by asi chtělo jen nějaké nízké stromy. Dokonce jsme vážně uvažovali o tom, že tam necháme vytvořit nějaké kulisy. Že by tam na nějaké konstrukci byla třeba nějaká plachta a na ní fotografie zámku.

Nový park asi bude znamenat mnohem více práce pro městskou policii…

Toho jsme si vědomi. Proto je v parku nový kamerový dohlížecí systém a bude tam i větší dohlídková činnost městské policie. S tím počítáme. Přiznávám, že obavy obyvatel města v tomto ohledu jsou. Uvidíme, co ukáže čas.

Uvažuje město také o úpravě horní části parku?

Tam se zatím udělala jen část revitalizace. Nechali jsme tam provést nějaké terénní úpravy, nové trávníky, asfaltové chodníky jsme nechali nahradit dlažbou, jsou tam i nové lavičky. Ale zatím to není dokončené. Nebylo to součástí programu a projektu.

Myslíte si, že lidi se naučí do parku chodit?

Určitě by tomu prospěla nějaká sezónní kavárnička, aby si tady mohli zajít na nějaké kafíčko. Nebo nějaká letní zahrádka.