Členové TOP 09 sledovali vývoj volebních výsledků na velkém plátně v sále administrativního věžáku na Vítkovické ulici v Ostravě.
„Topka“ v tomto regionu dostála svému jménu, když získala 9,99 procenta hlasů. Celorepublikově dokonce atakovala sedmnáctiprocentní výsledek.

„Z našeho výsledku mám velkou radost, nutno říct, že bez knížete Schwarzenberga bychom na takový úspěch asi nedosáhli. Vliv určitě měli i mladí voliči,“ komentoval výsledek krajský lídr strany Pavol Lukša, který před pátou hodinou vyrazil do Prahy, aby se zúčastnil oslav a pak jako místopředseda strany i povolebních vyjednávání.

Spolu s ním zamíří do lavic parlamentu starostka Velké Polomi Ludmila Bubeníková a fyzioterapeutka z Orlové Renáta Witoszová. Tři mandáty TOP 09 získané v levicovém kraji jsou podle Lukši úspěch. Jako člen vedení strany, která se s největší pravděpodobností zúčastní vyjednávání o vládě, by mohl pomýšlet i na ministerské křeslo. V dobách, kdy byl náměstkem hejtmana, mu byla blízká doprava a životní prostředí.

„Když jsem se stal poprvé starostou, měl jsem strach, abych své voliče nezklamal. Podobné obavy cítím i nyní. A jaké ministerstvo bych si případně vybral? Kdybych měl tu možnost, tak bych chtěl být raději ministr dopravy,“ podotkl s úsměvem. Závěrem se ještě vyjádřil k neúspěchu lidovců, v jejichž dresu ještě před rokem v regionální politice kopal: „Možná to bude znít blbě, ale je mi to opravdu líto. Ta strana má historii a takový konec si nezasloužila.“