Nedělní akce skautského střediska Kopřivnice vnesla do parku u Katolického domu smích, ale i smutek. Konal se zde již 4. ročník akce Dudlík 2010, jehož výtěžek je určen pro děti. Kromě zábavy a tance čekal na návštěvníky také koncert kopřivnických hudebních skupin, v čele s Tatroskou, která zahrála posluchačům na předešlých ročnících.

Družinky si vybíraly také ožehavá témata, jako je například šikana a pomocí scénky je ztvárnily tak, jak vypadají v jejich světě. „Nejvíce jsou tady pohádky, písničky z pohádek, reklamy nebo divadelní představení a tance,“ sdělila Zuzana Hyvnarová, jedna z organizátorek akce. „Jde nám hlavně o to, pomáhat těm, kteří to potřebují. Lidé přispívají finančně tím, že si koupí dudlík, jdou se projet na koně, nebo občerstvením,“ dodala organizátorka Petra Vojkůvková.

První ročník vypomohl několika tisíci korunami dětem z Dětského domova ve Valašském Meziříčí, další rok přispívali lidé na konto Fondu ohrožených dětí. Díky třetímu ročníku se podařilo sehnat peníze na speciálně upravené kolo pro handicapovanou Lindu z Kopřivnice. Pro letošní rok byl vybrán Viktor Grilec s artrogripozou, která zapříčiňuje tuhnutí kloubů. „Začátky byly těžké, ale už je to lepší. Musíme dojíždět k různým doktorům, specialistům, a na rehabilitace. Viktor nám dělá jen radost, nehorší se to. Už má za sebou pár operací,“ vysvětlila maminka Viktora Gabriela Řezníková. Peníze z Dudlíku 2010 měly jít původně na konzultaci s odborníky ze zahraničí a zajištění pomocného asistenta ve škole. „Nebude to tak. Tato choroba není moc známá a v České republice se o tom moc neví, nejsou o tom ani knihy v češtině. Našla jsem tedy na internetu knížku o této nemoci a chtěla bych ji nechat přeložit, a to stojí spoustu peněz,“ zmínila Řezníková. Kniha v češtině by tak mohla pomoci nejen Viktorovi, ale také dalším lidem s touto diagnózou.

Dudlík 2010 nakonec vynesl 17 823 korun.