Nejvíce lidí si do střediska našlo cestu o prosluněné podzimní sobotě, která patřila především dětem. Všechny svahy v Heiparku totiž obsadily se svými draky. „Bylo tady asi tak tři sta lidí, Drakiády se zúčastnilo pětačtyřicet draků, z toho několik i domácí výroby,“ řekl organizátor Jiří Šindler. Právě originální vlastnoručně vyrobené draky hodnotila porota a vítěz získal poukaz do zdejší hotelové restaurace. Odměny se však dočkali všichni účastnící, neboť obdrželi jízdu na oblíbené bobové dráze. „Nechyběly ani tradiční brambory v ohni a opékání jablek,“ poznamenal Šindler s tím, že děti se vyřádily také na trampolíně.

Zabíjačkové hody probíhaly po celý víkend, pochoutky přichystali místní kuchaři a na zahřátí nechyběla aromatická medovina. V neděli si ve střediskou dali dostaveníčko příznivci adrenalinového sjezdu na kolech. Středisko volného času Opava na zdejších sjezdovkách zorganizovalo DOWNHILL BATTLE TOŠOVICE 2010. Na akci dorazilo osmatřicet bikerů, z toho deset jich spadalo do kategorie junior.

Sportovně-společenský víkend byl v Heiparku rozlučkou s letní sezonou. „Teď už samozřejmě začínají přípravy na zimní sezonu,“ rozvedl Jiří Šindler s tím, že lyžaři či snowboardisté se mohou těšit na nové sociální zařízení. Nemohli jsme se také nezeptat, zda se vodní nádrž, která se v létě proměnila v koupaliště, nedočká i zimního využití v podobě kluziště. „To by bylo zajímavé, ale problém je v tom, že se z nádrže odčerpává voda na zasněžování. Tím pádem vzniká vzduchová bublina a to by bylo nebezpečné,“ odpověděl Šindler na závěr.