„Krátký, ale velmi prudký déšť spláchl bláto z okolních polí na silnice,“ uvedl důvod zásahů velitel zásahové jednotky slatinských hasičů Jaroslav Kozák.

Hasiči byli požádáni o rychlou technickou pomoc kolem tři čtvrtě na devět dopoledne. Jednalo se o zprůjezdnění komunikace ze Slatiny do Staré Vsi. „Jednotka vyjela se svým zásahovým vozem k události krátce před devátou hodinou dopolední. V průběhu činnosti na místě zásahu byla operačním střediskem postupně informována o dalších zásazích, které vyžadovaly její nasazení,“ pokračoval Kozák.

Slatinští hasiči se po očištění zmíněné komunikace přesunuli přímo do Staré Vsi, místní části Bílovce, kde společně s jednotkou hasičů z Bílovce rovněž čistili od bahna silnici u fotbalového hřiště, a také protlačovali ucpanou kanalizaci. Ve spolupráci se Správou a údržbou silnic nakonec prováděli očistu silnice ze Slatiny do její místní části – Nového Světa.

„Na základnu se členové jednotky vrátili krátce před třináctou hodinou. Při zásahu spotřebovali čtrnáct tisíc litrů vody – cisternu tedy museli doplnit celkem čtyřikrát,“ doplnil Kozák a dodal, že letos již mají hasiči ze Slatiny na svém kontě 27 zásahů, z nichž většina se týká právě následků počasí.