Nachází se v parku pod místním gymnáziem a nahradilo pétanquové hřiště, jež veřejnost využívala minimálně. Dnes je zde hrazda, bradla, horizontální žebřík, šikmá lavice a další konstrukce.

„Nápad vybudovat v Novém Jičíně workoutové hřiště se poprvé objevil na webu www.napadypronovyjicin.cz, kam jej umístila skupina nadšenců, která zatím jezdila cvičit na podobná hřiště do okolních měst a obcí. Se zástupci iniciativy jsme se několikrát sešli a jim se podařilo přesvědčit nás o tom, že takové hřiště bude pro Nový Jičín přínosem. Je sympatické, že mají mladí lidé chuť dělat něco pro své zdraví, a je to i forma protidrogové prevence," řekl místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka.

Tipů, kam workoutové hřiště umístit, bylo několik a nakonec padlo rozhodnutí vybudovat ho pod gymnáziem. „Místo je dobře dostupné a je kolem něj již zázemí v podobě laviček a přístřešku," doplnil Syrovátka. „Na jaře se ještě musí okolí hřiště osázet trávou a pak město společně s firmou, která projekt workoutového hřiště realizovala, připraví veřejnou prezentaci sportoviště," doplnila mluvčí města Marie Machková. Proč, dovysvětlil místostarosta Syrovátka: „Chceme občanům workout představit. Sportovci předvedou pohybové aktivity, které lze na konstrukcích provozovat, a kdy je kladen hlavní důraz na cvičení s vlastní váhou, rozvoj síly a vytrvalosti."

Tato venkovní aktivita je, zejména mezi mladou populací, stále oblíbenější a reagují na to města i obce napříč celým Novojičínskem.