Novojičínský rybář chodí každoročně před Vánocemi na nádrž Čerťák, která patří mezi jeho oblíbené revíry. Vyrazil i loni 16. prosince před polednem. „Strávil jsem tam asi necelou hodinu, a to mě ještě kamarádi přemlouvali, ať nahodím, protože předtím jsem tam s nimi asi půl hodiny prokecal. Spíše jsem se chtěl jenom podívat, jak berou,“ počal vyprávění Nižnanský.

Nahodil dva pruty, a když se mu zdálo, že štěstí mít nebude, začal balit. „Jeden prut už jsem měl schovaný a najednou se mi zdálo, že ten druhý se pohnul. Tak jsem to sekal a hned bylo jasné, že je to něco většího. Odjel prakticky na prostředek Čerťáku, ale tam jsem ho stáhnul. Na to, jak byla studená voda, měl dost síly. No, trvalo to tak patnáct minut, a pak mi ho pomohl podebrat jeden kamarád,“ popsal boj Nižnanský.

Tolstolobik, kterého vytáhnul, měřil 115 centimetrů a vážil třicet a půl kilogramu. V tomto revíru je to největší ryba, jakou ulovil. Na Čerťáku prý ale tak velké ryby jsou a Nižnanský tam slavil úspěch již v roce 2004. Tenkrát tam ulovil tolstolobika, který měl 29 kilogramů. „Tenkrát to bylo v létě. Vedle mě ležely dvě holky v plavkách, ještě jsem jim říkal, aby si sedly kousek dál, že tam mám něco většího. A ta jedna si ještě šla zaplavat a plavala mi kolem něj. Pak jsem ho vytáhl a položil vedle deky, a ta vyskočila vyděšená a utíkala i s tou druhou pryč, s tím, že v té vodě jsou žraloci,“ usmíval se Nižnanský, jenž své největší úlovky měl na Slovensku. Mezi nimi byl i téměř dvoumetrový, asi padesátikilový sumec. Tolostolobik, jehož ulovil před Vánocemi, bude pravděpodobně největší rybou za loňský rok.