Měsíce bojovali obyvatelé ulice Dolní dráhy v Lichnově za zneprůjezdnění cesty kolem jejich domů. Desítky řidičů denně si totiž touto silnicí zkracovaly jízdu do Frenštátu pod Radhoštěm. Situace došla tak daleko, že obyvatelé zmíněné části obce sepsali petici. „Už se to fakt nedalo vydržet,“ prohlásil jeden z obyvatel ulice.

Podle Stanislava Kellera, předsedy lichnovské komise pro služby a komunikace, byla situace na Dolních drahách neúnosná. „Když se zeptáte lidí, kolik obyvatel Lichnova tam projíždělo, tak zjistíte, že skoro nikdo. Většinou to totiž využívali lidé z Kopřivnice a Frenštátu pod Radhoštěm,“ vysvětlil a dodal: „Každý tam jel jako blázen. Navíc nikdo nerespektoval dopravní značení, neboť tam byl zákaz vjezdu,“ upozornil Keller.

O tom, že je ulice zaslepená se dozví řidiči přijíždějící z obou směrů. Pokud na ní chtějí vjet z obce, tak uvidí dopravní značku, ve směru od Frenštátu je zase zastaví betonový panel. Ještě v pátek v podvečer k němu místní přihrabovali hromady kamení a hlíny, aby zamezili těm, co zátaras objížděli. „Tady jsou koleje, už to někdo zkoušel,“ kroutil hlavou jeden z mužů, co hromadu vršil.

Změnu značení ve slepou ulici si prý pochvalují i frenštátští policisté. „Předtím tady jeden čas jezdili hlídat. Takže nyní nemusí,“ poznamenal Keller s tím, že popeláři či auta zimní údržby se nemusí obávat, že by se jim situace při vjezdu do ulice zkomplikovala. „Vzadu, před tím panelem jsme udělali točnu, tam se otočí každé nákladní auto,“ ujistil.